OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lutego 2019 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

5 lutego /wtorek/ – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy – na Mszach św. nastąpi obrzęd poświęcenia przyniesionego chleba, wody i soli

6 lutego /środa/ – wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

Różaniec i zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek lutego. Dziękując Bogu za sakramenty Eucharystii
i kapłaństwa prośmy Boga o nowe powołania do służby w kościele. Adoracja eucharystyczna oraz możliwość spowiedzi od godz. 15.00.

4. Przez cały najbliższy rok będziemy w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw w parafii. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii małżeństw, które w danym miesiącu obchodzą swoje rocznice w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy. Już za tydzień zapraszamy małżeństwa
z miesiąca lutego. Najstarsze stażem małżeństwo danego miesiąca otrzyma specjalnie przygotowaną figurkę Świętej Rodziny.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego a w przyszłości może także chcieliby posługiwać w czasie Mszy św. czytając Słowo Boże. Spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy MB Fatimskiej.

6. Spotkania dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 a następnie spotkanie na sali widowiskowej w domu parafialnym:

4 lutego /poniedziałek/: wszystkie klasy Gimnazjum

5 lutego /wtorek/: wszystkie klasy VII

6 lutego /środa/: wszystkie klasy VIII.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież na zimowisko w Zakopanem w drugim tygodniu ferii.
W programie wyjazdu zaplanowano czas spędzony na basenach termalnych, uprawianie sportów zimowych,  zwiedzanie Zakopanego i wizyta na Krupówkach i Krzeptówkach. W cenie 650 zł. zawiera się przejazd  autokarowy, ubezpieczenie, 5 noclegów, 3 posiłki dziennie, wizyta w Termach, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, 2 dni wyciągu narciarskiego /wizyta na małym i dużym stoku/, kulig z pochodniami zakończony pieczeniem kiełbasek, dzień nauki jazdy na nartach /2h z instruktorem/. Dla zainteresowanych przewidziane jest również parafialne dofinasowanie wyjazdu. Opiekunem wyjazdu jest ks. Damian Blacha, któremu wyrażamy podziękowanie za podjęcie zadania
i zaangażowanie.  

8. Decyzją bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza do naszej parafii została skierowany
na 3 miesięczną praktykę duszpasterską kl. Robert Rędzio, pochodzący z parafii Spie. Praktykę rozpocznie od najbliższego wtorku. Prosimy i dziękujemy za modlitwę w Jego intencji.

9. Na prośbę rodziny zwracamy się z apelem o oddawanie krwi każdej grupy/ z dopiskiem dla Karola Garbacza Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. W imieniu rodziny wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, które obecnie przeznaczamy na rzecz nowego systemu oświetlenia. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /9 i 11 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Jaśminowej, Krótkiej i Akacjowej.

12. Za tydzień w naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Małgorzata Gałka. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…