OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 stycznia 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy doroczny odpust ku czci św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa
o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

2.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

28 stycznia /poniedziałek/ – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

31stycznia /czwartek/ – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera

2 stycznia /sobota/ – Święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. połączone z poświęceniem świec gromnicznych o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00.

3. Adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela lutego.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna I piątek od godz. 15.00.

Spowiedź w I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W sobotę /2 lutego br./ przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o wszystkich zakonnikach i zakonnicach pochodzących z naszej parafii oraz tych, którzy posługiwali w naszej wspólnocie. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Klasztor Sióstr Klarysek
w Sandomierzu.

7. Przez cały najbliższy rok będziemy w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw w parafii. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii małżeństw, które w danym miesiącu obchodzą swoje rocznice w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy. Najstarsze stażem małżeństwo danego miesiąca otrzyma specjalnie przygotowaną figurkę Świętej Rodziny.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, które obecnie przeznaczamy na rzecz nowego systemu oświetlenia. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe wyjątkowo w najbliższy piątek i następny poniedziałek /1 i 4 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. ks. A. Osetka i Fantazji.

10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

11. W minionym tygodniu odeszli od nas. śp. Kazimierz Nowak i śp. Andrzej Rusin.                                                                                   Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…