OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 stycznia 2019 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

21 stycznia /poniedziałek/ – wsp. św. Agnieszki, dziewicy

24 stycznia /czwartek/ – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

25 stycznia /piątek/ – Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła

26 stycznia /sobota/ – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W czwartek przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego, którego uroczyste obchody zostają przeniesione na niedzielę za tydzień 27 stycznia br. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę wygłosi ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

4. Przez cały najbliższy rok będziemy w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw w parafii. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii małżeństw, które w danym miesiącu obchodzą swoje rocznice w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy. Najstarsze stażem małżeństwo danego miesiąca otrzyma specjalnie przygotowaną figurkę Świętej Rodziny.

5. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo dziękujemy za przyjęcie księży w domach i mieszkaniach na wspólną modlitwę oraz rodzinne spotkania. Podsumowanie wizyty zostanie przedstawione w najbliższych tygodniach.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach z dopiskiem „oświetlenie”, będą przeznaczone na spłatę pierwszej części założonego przed świętami nowego systemu oświetlenia w nawie głównej i oraz całej części przedniej kościoła. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

7. W dniach 18-23 lutego organizowany jest wyjazd na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży do Zakopanego. Koszt wyjazdu wynosi 650 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Damiana Blachy.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół / 4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /26 i 28 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Piłsudskiego.

9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

10. W minionym tygodniu odszedł śp. Krzysztof Węgliński policjant, który pełnił posługę w Gorzycach. Msze Św. w jego intencji zostaną odprawione: 2 lutego o godz. 11:00 i 15 lutego o godz. 18:00.Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…