1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
20 marca (poniedziałek) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca
25 marca (sobota) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego: Msze Św. o godz. 7.00, 11.00, 16.00 i 18.00 – na których będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w piątek: godz. 17.00 i 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na Grób Pański.
  Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w najbliższy piątek 24 marca. Będą przygotowane trzy trasy: Gorzyce-Stalowa Wola (Rozwadów) ok. 24 km., Gorzyce-Gorzyce ok. 33 km., Gorzyce-Sulisławice ok. 43 km. Na stronie www.edk.org.pl są dostępne zapisy; widoczna jest tylko trasa najdłuższa (wówczas w informacjach należy dodać, którą trasę się wybiera zamiennie). Rozpoczęcie wydarzenia 24 marca Mszą Św. o godz. 20.00.
 1. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za tydzień. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Przewidziano dodatkowe spotkania: w poniedziałek: adoracja eucharystyczna; we wtorek o godz. 19.00 koncert Antoniny Krzysztoń: Pieśni postne i wyciszone.
  Rekolekcje poprowadzi O. Paweł Tokarz OFMCap z Krosna.
  Parafialna spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Poniedziałek.  
 1. Trwają spotkania dopuszczające młodzież do bierzmowania, które prowadzone są w obecności rodziców. Terminarz spotkań młodzież otrzymała od ks. Łukasza.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Św. dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. Osoby zainteresowane zapisaniem się i udziałem w Światowych Dniach Młodzieży Lizbona 2023 prosimy o indywidualny kontakt w zakrystii.
 2. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa – Łagiewniki. Wyjazd 15 kwietnia (sobota) o godz. 6.00. Koszt 350 zł. – wpłata zaliczki min. 100 zł. przy zapisie. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze. Opiekunem pielgrzymki: ks. Piotr.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności Caritas. Podziękowanie kierujemy do darczyńców oraz dużej grupy wolontariuszy i opiekunów.
 1. Lektorem tygodnia został Jakub Sułek, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Wiktor Brodaczewski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 8 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Osetka, Piłsudskiego, Krzywa.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę marca ofiary w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy. Przy kościele można nabywać czekoladowe baranki Caritas oraz palmy wielkanocne.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023 r.
Przewiń do góry