1. Apel bpa Krzysztofa Nitkiewicza dotyczący obrony osoby św. Jana Pawła II.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
  W sobotę 18 marca przypada dzień urodzin śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka – pamiętajmy
  o Nim w naszych modlitwach w kościele i na cmentarzu.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w piątek: godz. 17.00 i 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na Grób Pański.
  Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową przeżywaną w nocy, ciszy i indywidualnie 24 marca /piątek/. Będą przygotowane trzy trasy: Gorzyce-Stalowa Wola (Rozwadów) ok. 24 km., Gorzyce-Gorzyce ok. 33 km., Gorzyce-Sulisławice ok. 43 km. Na stronie www.edk.org.pl są dostępne zapisy; widoczna jest tylko trasa najdłuższa (wówczas w informacjach należy dodać, którą trasę się wybiera zamiennie). Rozpoczęcie wydarzenia 24 marca Mszą Św. o godz. 20.00.
 1. Od poniedziałku do środy we wszystkich szkołach naszej parafii odbędą się szkolne rekolekcje zgodnie z programem przekazanym w szkołach, które poprowadzi wspólnota Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom oraz rodzicom za współpracę w tym dziele. Program rekolekcji jest udostępniony na tablicy ogłoszeń.
 1. W najbliższym tygodniu rozpoczną się spotkania dopuszczające młodzież do bierzmowania, które prowadzone są w obecności rodziców. Terminarz spotkań młodzież otrzymała od ks. Łukasza.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Św. za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. Spotkanie dotyczące przedstawienia teatralnego Księgi Jonasza odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Jeżeli to tylko możliwe prosimy o przeczytanie wcześniej Księgi Jonasza ze Starego Testamentu. Zapraszamy nie tylko przyszłych aktorów ale również tych, którzy mogą pomóc przy dekoracjach, muzyce itd.
 1. Spotkanie przygotowujące na Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023 odbędzie się dzisiaj: Msza Św. o 18.00 i potem spotkanie w domu parafialnym. Mamy komplet wyjeżdżających: istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową.
 2. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Wadowic (miasto, muzeum św. Jana Pawła II), Oświęcimia (obóz koncentracyjny), Kalwarii Zebrzydowskiej (Msza Św., nocleg, zwiedzanie) oraz Krakowa – Łagiewniki (odpust – Niedziela Miłosierdzia Bożego). Wyjazd 15 kwietnia (sobota) o godz. 6.00. Koszt 400 zł. – wpłata zaliczki min. 100 zł. przy zapisie. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze. Opiekunem pielgrzymki: ks. Piotr.
 3. W najbliższy piątek i sobotę w wybranych sklepach w Gorzycach będzie prowadzona zbiórka żywności Caritas na rzecz potrzebujących. Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość. Jednocześnie potrzebujemy osób dorosłych, jako opiekunów /po 1 godz. w sobotę/. Informacje w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 19 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Odlewników.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę marca ofiary w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy. Przy kościele można nabywać czekoladowe baranki Caritas oraz palmy wielkanocne.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023 r.
Przewiń do góry