1. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, kiedy każdy z dni ma rangę Uroczystości. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia każdego dnia w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej. Za tydzień nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 1. Za tydzień w naszej diecezji rozpoczną się w każdym dekanacie obchody Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. W naszym dekanacie rozpoczęcie w parafii Trześń w niedzielę za tydzień Mszą św. o godz. 20.00. Termin dla naszej parafii to poniedziałek i wtorek w przyszłym tygodniu. Wówczas w poniedziałek /25 kwietnia/ ok. godz. 17.15/17.30 na moście w Orliskach zostanie przekazany nam w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament. Następnie przejdziemy do kościoła /ul. Przybyłów, Osiedle, Piłsudskiego/. Następnego dnia popołudniu /we wtorek/ Najświętszy Sakrament przekażemy do parafii Wrzawy. Szczegółowy program z porządkiem czuwania przekażemy za tydzień.
 1. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 29 kwietnia /piątek/ o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na temat przygotowań oraz spotkań młodzieży w obecności rodziców zostaną przekazane w najbliższym czasie przez ks. Łukasza w grupach społecznościowych w internecie.
 1. Trwają zapisy na parafialną autokarową pielgrzymkę do Włoch w pierwszych dniach wakacji. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń, kartach na stolikach w kościele lub w zakrystii.
 2. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar i Mateusz Wójcik, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Mazurek F-dur Fryderyka Chopina.
 1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy rodzinom /kilkanaście/ za ugoszczenie uchodźców wczoraj na świątecznym posiłku w swoich domach.
 1. Bardzo dziękujemy za przekazane dary świąteczne na plebanię i do kościoła. Msza św. za strażaków będzie 4.05 o godz. 18.00, za mieszkańców Pączka Gorzyckiego 27.04 o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli z pomocą w czasie przygotowań do świąt oraz posługiwali w liturgii w tym czasie. Dziękujemy za ufundowanie nowego wielkanocnego obrusu ołtarzowego oraz bielizny kielichowej.
  Za tydzień ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na zwrot należności za remont domu parafialnego oraz planowane prace w dzwonnicy.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: osób chętnych było 2×6 os. W najbliższą sobotę /23 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. 3 Maja 12.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Andrzej Batorski z ul. Słonecznej 1, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i śp. Regina Bartoszek z Motycza Poduchownego, której pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 18 kwietnia 2022 r.
Przewiń do góry