1. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z adoracją Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 15.00.
  Za tydzień 1 maja nabożeństwo majowe o godz. 17.00 połączone ze zmianą tajemnic różańcowych.
 1. Dzisiaj w naszej diecezji w każdym dekanacie rozpoczynają się obchody Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. W naszym dekanacie rozpoczęcie w parafii Trześń Mszą św. o godz. 20.00. Termin dla naszej parafii to poniedziałek i wtorek.
  W poniedziałek /25 kwietnia/ ok. godz. 17.15/17.30 na moście w Orliskach zostanie przekazany nam w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament. Następnie przejdziemy do kościoła /ul. Przybyłów, Osiedle, Piłsudskiego/. Prosimy o pomoc przy procesji wszystkich chętnych: niesienie obrazów, poduszek, nagłośnienia a strażaków prosimy o podjęcie baldachimu i chorągwi. Po przyjściu do kościoła ok. godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. a po niej do Apelu Jasnogórskiego adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem, śpiewem pieśni kościelnych oraz modlitwą w ciszy. Po Apelu nastąpi błogosławieństwo oraz schowanie Najświętszego Sakramentu.
  Wznowienie adoracji we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00. W ciągu dnia zapraszamy na modlitwę wszystkich chętnych a o dyżur modlitewny prosimy róże różańcowe /porządek adoracji jest na tablicy ogłoszeń/.
  O godz. 17.00 nieszpory, błogosławieństwo i przekazanie Najświętszego Sakramentu do Wrzaw. W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna jest nieczynna.
 1. Bierzmowanie odbędzie się w najbliższy piątek 29 kwietnia o godz. 18.00. Sakramentu udzieli bp Edward Frankowski. Polecajmy w modlitwie młodzież i ich rodziny.
 1. Trwają zapisy na parafialną autokarową pielgrzymkę do Włoch w pierwszych dniach wakacji. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń, kartach na stolikach w kościele lub w zakrystii.
 2. Zapraszamy na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu w sobotę 30 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Program wydarzenia na tablicy ogłoszeń.
 3. Zapraszamy na wykład otwarty z filozofii: Świat Fizyki i Świat Teologii w sobotę 30 kwietnia o godz. 16.00 w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. Wykład poprowadzi ks. Łukasz Sadłocha.
 4. Lektorem tygodnia został Wojciech Bieniek, Bartosz Piwowar, Mateusz Wójcik, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jan Rusiak.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Miseridorias Domini Henryka Botora.
 1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dzisiaj obchodzą Wielkanoc. Z tej racji składamy Im serdeczne życzenia pokoju i mocy Bożej na każdy dzień.
 1. Dzisiaj ofiary składane w kopertach są przeznaczone na zwrot należności za remont domu parafialnego oraz planowane prace w dzwonnicy.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: było 16 os. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy rodziny młodzieży bierzmowanej.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.

 

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
26 kwietnia 2022 r. /wtorek/ 

Godz. 8.00-9.00róża: bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Tomasz Wojciechowski; róża: św. O. Maksymiliana Marii Kolbego – Stefan Woś

Godz. 9.00-10.00róża: św. Rity – Władysława Kozioł;róża: bł. Anieli Salawy – Maria Dybska

Godz. 10.00-11.00róża: św. Jana Pawła II – Bronisław Zelik;róża: św. Anny – Sztuka Kazimiera

Godz. 11.00-12.00róża: św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Maria Krysa

Godz. 12.00-13.00 róża: św. Franciszka Salezego – Wiesława Piątek; róża: Świętej Rodziny – Agnieszka Gierach

Godz. 13.00-14.00róża: św. Jadwigi Królowej – Jadwiga Młodożeńca; róża: św. Barbary – Zofia Burczy

Godz. 14.00-15.00róża: św. Jadwigi Śląskiej – Jadwiga Woźniak; róża: św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Ewa Chruściel

Godz. 15.00-16.00róża: Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Maria Jędral;róża: św. Cecylii – Maria  Leżucha

Godz. 16.00-17.00róża: św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Bożena Tryka

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.
Przewiń do góry