1. Adoracja eucharystyczna połączona ze śpiewem kolęd i zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  1. W czwartek /31 grudnia/ w ostatni dzień roku 2020 zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo o godz. 16.00, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Nie będzie Mszy św.
    o godz. 18.00 oraz nie będzie Mszy św. o godz. 24.00.
  2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    28 grudnia /poniedziałek/ – Święto Świętych Młodzianków, męczenników
    1 stycznia /piątek/ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. w porządku niedzielnym
    2 stycznia /sobota/ – wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów Kościoła.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień /3 stycznia/ o godz. 17.00.
    Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek lutego.
  1. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. W ramach kolędy zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości i ulic na Mszę św. o godz. 18.00 oraz nabożeństwo połączone
    z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
    Terminarz Mszy św. za parafian w najbliższym tygodniu:
    28 grudnia 2020 /poniedziałek/ – Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie
    29 grudnia 2020 /wtorek/ – Pączek Gorzycki, Górka Plebańska, ul. Wrzawska, Podwale, Szwedzka, Zagłoby, Kmicica, Stawowa
    30 grudnia 2020 /środa/ – ul. Szkolna, Kręta, Kwiatowa, Zielona, Pańska
    2 stycznia 2021 /sobota/ – ul. Sandomierska, Piłsudskiego, ks. A. Osetka, Odlewników, Krzywa.
  1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki
    do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
  1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę jak i przesyłane na konto, które przeznaczamy nieustannie na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
  1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 12 osób. W najbliższy czwartek /31 grudnia/
    po Mszy św. porannej
    prosimy o pomoc wszystkie osoby chętne w posprzątaniu kościoła na Nowy Rok.
  1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Raduj się świecie przyszedł Bóg komp. Jerzy Fryderyk Haendel.
  1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Maurycy Świergul. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.
  2. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Tadeusz Dobosz z ul. Działkowców 2. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

TERMINARZ MSZY ŚW. ZA PARAFIAN W RAMACH WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2020/2021

28 grudnia 2020 /poniedziałek/ – Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie

30 grudnia 2020 /środa/ – ul. Szkolna, Kręta, Kwiatowa, Zielona, Pańska

4 stycznia 2021 /poniedziałek/ – ul. Fantazji, Krótka, Jaśminowa, Działkowców 2, 4 i domki, Słoneczna 1, 3 i domki

5 stycznia 2021 /wtorek/ – ul. 3 Maja 5 i 7

7 stycznia 2021 /czwartek/ – ul. 3 Maja 12, 14, 16 i domki

8 stycznia 2021 /piątek/ – ul. Zakole 2, 4, ul. Akacjowa i Wiśniowa

9 stycznia 2021 /sobota/ – ul. Zakole 6, 8, 10

11 stycznia 2021 /poniedziałek/ – ul. Por. Sarny 1, Edukacji Narodowej 2, 4, Pl. Mieszczańskiego 2, 6, Pl. Handlowy

12 stycznia 2021 /wtorek/ – ul. Metalowców 2, 4, 10, Żwirki i Wigury 4 i 11

13 stycznia 2021 /środa/ – ul. 11 Listopada 2, 4, 6

14 stycznia 2021 /czwartek/ – ul. 11 Listopada 8, 10 i domki

15 stycznia 2021 /piątek/ – ul. Przybyłów, Sienkiewicza, Leśmiana, Tuwima, Brzechwy, Mickiewicza, Słowackiego, Reja, Dąbrowskiej, Norwida, Kochanowskiego, Konopnickiej, Chopina, Moniuszki, Krasickiego, Konopnickiej, Prusa, Plenerowa, Brzozowa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 grudnia 2020 r.