1. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym
  jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 2. W tym roku nie będzie jednego wyznaczonego dnia spowiedzi adwentowej. Dyżur spowiedzi /2 księży/ od poniedziałku do środy w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do środy w godz. 16.00-16.45.
 3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00, a po nich na brewiarz – Jutrznię. Wypraszamy moc Ducha Świętego w Ojczyźnie, parafii, rodzinach oraz dla każdego z nas. W Wigilię Bożego Narodzenia /24 grudnia/ Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 6.00. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami.
 4. Msza św. Pasterka z racji uwarunkowań epidemicznych będzie sprawowana o godz. 22.00 i 24.00. Natomiast w I i II dzień Świąt Msze św. będą w porządku niedzielnym, również o godz. 18.00.
 1. Chorych z Komunią św. świąteczną odwiedzimy: ks. proboszcz, ks. Damian Sz., ks. Piotr
  w poniedziałek, ks. Damian B. we wtorek. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie.
 1. Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz świecie Caritas można otrzymać w zakrystii.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w dzieła realizowane w adwencie: wspólna Jutrznia, posługi liturgiczne, śpiew scholi, Choinka Pełna Dobroci, świąteczne wsparcie dla potrzebujących, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, za przekazane ozdoby choinkowe – rękodzieła, choinki, pomoc przy ich dekoracji. Dziękujemy zarówno osobom indywidualnym, rodzinom oraz gminie. Wyrażamy podziękowanie za życzliwość i wsparcie, którego doznajemy od tak wielu parafian. Bóg zapłać.
 1. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. W ramach kolędy będziemy zapraszać parafian z poszczególnych miejscowości i ulic na Mszę św. i błogosławieństwo. Więcej informacji oraz harmonogram modlitwy podamy za tydzień.
 1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
 2. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
 3. Zachęcamy do przekazywania nowych kołder, koców, pościeli, ręczników na rzecz mieszkańców placówek opiekuńczych z terenu naszej diecezji. Dary zostaną przekazane i rozdysponowane przez Caritas w Sandomierzu. Rzeczy można składać do kosza przy zakrystii do środy rano /do Rorat/.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę jak i przesyłane na konto, które przeznaczamy nieustannie na remont domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę grudnia ofiary w kopertach będą w całości przeznaczone także na remont. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 5. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 16 osób. W najbliższy czwartek /Wigilia/ po Roratach i jutrzni prosimy o pomoc wszystkie osoby chętne w posprzątaniu kościoła na święta.
 6. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Veni, veni Emmanuel – Przyjdź Emmanuelu komp. Thomas Helmore. 
 7. Lektorem tygodnia został Gabriel Kęcik i Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Mateusz Śpiewak. Gratulujemy. 
 8. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020 r.
Przewiń do góry