1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
    29 kwietnia /poniedziałek/ – wsp. św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła
    1 maja /środa/ – wsp. św. Józefa, rzemieślnika – odpust w Kotowej Woli o godz. 11.00
    2 maja /czwartek/ – wsp. św. Zygmunta – odpust w Pniowie godz. 11.00
    3 maja /piątek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – odpust we Wrzawach godz. 11.00; z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
    4 maja /sobota/ – wsp. św. Floriana, męczennika.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach.
  1. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Św. niedzielny. Msza Św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Po niej uroczystości patriotyczne przy Pomniku Grunwaldzkim. Z racji uroczystości parking do południa będzie niedostępny.
  1. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji strażaków w niedzielę za tydzień 5 maja o godz. 12.00. Po Mszy Św. Apel Strażacki przy pomniku św. Floriana na ul. Pańskiej.
  1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela maja.
    Chorych z Komunią Św. odwiedzimy po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek wyjątkowo od godz. 17.00.
    I sobota – pierwszy różaniec fatimski i nabożeństwo majowe po Mszy Św. wieczornej.
    W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
    Kancelaria parafialna w I czwartek będzie nieczynna.
  1. Zapraszamy na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu w środę 1 maja. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10.30.
  2. Wyjazd na pielgrzymkę do Hiszpanii – przepięknej Andaluzji odbędzie się z poniedziałku na wtorek o północy z parkingu przy kościele.
  1. Od dzisiejszej niedzieli sklepik z dewocjonaliami będzie czynny w budynku dzwonnicy na parterze. Zachęcamy do wizyty do południa w niedzielę oraz w wyznaczonych dniach w ciągu tygodnia.
  1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Pączka Gorzyckiego.
    Dziękujemy 4 panom za prace porządkowe przy kościele i budynkach gospodarczych, dziękujemy rodzicom ministrantów i lektorów za pomoc przy organizacji wczorajszego dekanalnego spotkania ministranckiego, dziękujemy także nowożeńcom za kwiaty do wystroju kościoła.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Magazyn Historia Kościoła oraz Magazyn Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Jan Klimek z ul. Zakole 6. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2024 r.