1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
    20 listopada /poniedziałek/ – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    21 listopada /wtorek/ – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    22 listopada /środa/ – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
    24 listopada /piątek/ – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek i na nowennę do MBNP w środę; oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
  1. Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
  1. W najbliższą sobotę (25 listopada) odbędzie się spotkanie młodych z wszystkich parafii naszego dekanatu w ramach Światowych Dni Młodzieży przeżywanych na poziomie lokalnym (w przededniu Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata). Spotkanie rozpocznie się modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15.00 i dalsza część spotkania w domu parafialnym. Zapraszamy.
  2. Z racji na trwającą wojnę na Bliskim Wschodzie, która uniemożliwia nam organizację i bezpieczny udział w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, oba terminy pielgrzymek (lutowy i majowy) zostają odwołane. Zapraszamy na alternatywną pielgrzymkę do południowej Hiszpanii – przepięknej Andaluzji w dn. 3-10.02.2024 r. Informacje szczegółowe dotyczące pielgrzymki są na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. Oczywiście zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych (nie tylko do zapisanych do Ziemi Świętej). Każdy z zapisanych pielgrzymów otrzyma indywidualnie informacje o pielgrzymce do Hiszpanii albo zwrocie całości wpłaconych środków.
  3. W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz naszej parafii bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pomogli przy organizacji Festiwalu i radosnego świętowania. Radość i zadowolenie młodych niech będzie dla nas największym podziękowaniem.
  1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Chojnacki.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z bloku ul. 11 Listopada 2/1-40.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę listopada ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na należności za wykonane prace w dzwonnicy.
  1. Tygodniki katolickie są na stolikach w kościele, gdzie są także karty do modlitwy za zmarłych. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny /mała 12 zł. duża 25 zł./.
  2. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Julian Cichoń z ul. Słonecznej 1. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023 r.