- Dzisiaj o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały swój „Biały Tydzień”. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
- Uroczystość I Rocznicy Komunii Św. odbędzie się za tydzień na Mszy Św. o godz. 10.30.
Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek i sobotę przed i w czasie każdej Mszy Św.
Spotkania organizacyjne odbędą się we wtorek i czwartek po Mszy Św. wieczornej i majówce.
- W sobotę /16 maja/ przypada odpust św. Andrzeja Boboli. Uroczystą Mszę Św. o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną odprawi i kazanie wygłosi ks. Tadeusz Janda – proboszcz z parafii Stodoły. Pozostałe Msze Św. o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Bardzo prosimy o czynny udział w procesji: wszystkie dzieci – a szczególnie komunijne, strażaków do baldachimu, feretronów, osoby do niesienia obrazów. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. o godz. 16.00.
- Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Dziękujemy za śpiew litanii maryjnej przy krzyżach i figurach oraz za uporządkowanie i ustrojenie miejsca modlitwy. W wyznaczone dni po nabożeństwie w kościele, do modlitwy „w terenie” dołączą również księża. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30.
11 maja /poniedziałek/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
12 maja /wtorek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
13 maja /środa/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
14 maja /czwartek/ – Przybyłów – przy krzyżu koło skrętu na Orliska
19 maja /wtorek/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
20 maja /środa/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
21 maja /czwartek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu obok świetlicy
25 maja /poniedziałek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
- Msze Św. za uczestników maryjnych nabożeństw majowych będą o godz. 18.00: 1.06 z Pączka Gorzyckiego; 2.06 z Górki Plebańskiej; 3.06 z ul. Podwale i Wrzawskiej.
- Spotkania dopuszczające do bierzmowania dla uczniów kl. 8 z SP1 (przy obecności rodziców) odbędą się w domu parafialnym w czwartek i piątek, według grafiku opracowanego przez młodzież.
- Zapraszamy na wspólny dekanalny wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę w intencji powołań w dniach 14/15 czerwca (niedziela/poniedziałek). Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii do dn. 1 czerwca. Informacje szczegółowe wyjazdu będą podane w przyszłych tygodniach.
- Lektorem minionego tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, młodszym ministrantem tygodnia Mateusz Czerepak.
- Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych. W najbliższym tygodniu wyjątkowo w piątek po Mszy Św. wieczornej i majówce prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych.
- Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii oraz za przekazane art. spożywcze i przemysłowe na plebanię i do kościoła. Za tydzień w III niedzielę maja ofiary w kopertach będą przeznaczone na uregulowanie za wykonane prace przy dzwonnicy (parking rowerowy) oraz prace na nowym cmentarzu (chodniki z kostki brukowej oraz rozszerzenie instalacji oświetleniowej). Dziękujemy za życzliwe wspieranie podjętych zadań.
- W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Justyna Czarnecka z ul. Żwirki i Wigury 4, której pogrzeb odbędzie się w środę i śp. Janusz Turek z ul. Działkowców 4, którego pogrzeb odbędzie w najbliższym tygodniu. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 maja 2026 r.
