- Uroczystości z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się dzisiaj: Msza Św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Po niej uroczystości patriotyczne przy Pomniku Grunwaldzkim. Z racji uroczystości parking do południa będzie niedostępny.
- Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się dzisiaj w I niedzielę maja o godz. 17.00.
- Zapraszamy na Mszę Św. w intencji strażaków jutro w dzień św. Floriana 4 maja o godz. 18.00.
- Zapraszamy na adorację eucharystyczną jutro w poniedziałek i na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. Oba nabożeństwa są połączone z nabożeństwem majowym po Mszy Św. wieczornej.
- W najbliższym tygodniu przypada I czwartek maja.
Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek od godz. 15.00; nabożeństwo majowe wyjątkowo przed Mszą Św. na zakończenie adoracji. Kancelaria parafialna w I czwartek będzie nieczynna.
Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w ciągu tygodnia po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.
- Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00. Dziękujemy za śpiew litanii maryjnej przy krzyżach i figurach oraz za uporządkowanie i ustrojenie miejsca modlitwy. W wyznaczone dni po nabożeństwie w kościele, do modlitwy „w terenie” dołączą również księża. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 19.30.
5 maja /wtorek/ – Pączek Gorzycki – przy figurze Matki Bożej
6 maja /środa/ – Górka Plebańska – przy figurze Matki Bożej
7 maja /czwartek/ – ul. Podwale – przy krzyżu na wale
11 maja /poniedziałek/ – ul. Szkolna i Zielona – przy krzyżu
12 maja /wtorek/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Słoneczna, Działkowców
13 maja /środa/ – Osiedle – przy krzyżu ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada
14 maja /czwartek/ – Przybyłów – przy krzyżu koło skrętu na Orliska
19 maja /wtorek/ – Motycze Poduchowne – przy krzyżu
20 maja /środa/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu na Cyplu
21 maja /czwartek/ – Zalesie Gorzyckie – przy krzyżu obok świetlicy
25 maja /poniedziałek/ – kościół – przy figurze Matki Bożej.
- Za tydzień w niedzielę 10 maja odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie modlitwą przy kościele o godz. 10.00. Osoby niezwiązane z uroczystością prosimy o udział w Mszy Św. w pozostałych godzinach. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
Próby dla dzieci I komunijnych odbędą się we wtorek i czwartek po Mszy Św. wieczornej.
I Spowiedź Święta dzieci odbędzie w najbliższy piątek o godz. 16.00. Z tej racji kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
Uroczystość I Rocznicy Komunii Św. odbędzie się za dwa tygodnie na Mszy Św. o godz. 10.30.
- Zapraszamy na wspólny dekanalny wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę w intencji powołań w dniach 14/15 czerwca (niedziela/poniedziałek). Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii do dn. 1 czerwca. Informacje szczegółowe wyjazdu będą podane w przyszłych tygodniach.
- Lektorem minionego miesiąca i tygodnia został Maurycy Świergul, starszym ministrantem miesiąca i tygodnia Miłosz Chajnowski, młodszym ministrantem miesiąca i tygodnia Kacper Rusiak.
Gratulujemy naszym ministrantom zajęcia I miejsca w turnieju piłkarskim w czasie Dnia Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.
- Przypominamy o wpłatach na wyjazd z okazji Dnia Dziecka do Krakowa Łagiewnik i Energylandii. Termin płatności max. do przyszłej niedzieli (włącznie).
- Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 5 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci komunijnych.
- W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Jadwiga Szpatowicz z ul. Metalowców 2, śp. Michalina Tomaszewska z ul. Edukacji Narodowej 4 i śp. Helena Lewicka z ul. 3 Maja 16, której pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 maja 2026 r.
