1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  27 września /środa/ – wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera
  28 września /czwartek/ – wsp. św. Wacława, męczennika
  29 września /piątek/ – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
  30 września /sobota/ – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  Dzisiaj przypada 69 rocz. śmierci ks. Adama Osetka – proboszcza w latach 1925-1954, natomiast jutro przypada dzień imienin ks. dziekana Władysława Drewniaka – pamiętajmy o tych zasłużonych kapłanach w naszych modlitwach w kościele i przy grobie na cmentarzu.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Koronka na ulicach świata, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w najbliższy czwartek /28 września/ o godz. 15.00 w dwóch miejscach parafii: krzyż przy ul. Żwirki i Wigury oraz krzyż przy ul. Szkolnej i Zielonej.
 1. Od niedzieli za tydzień /1 października/ zapraszamy na różaniec: w niedzielę o godz. 17.00 a w dni powszednie o godz. 17.15. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 1. Uroczyste błogosławieństwo dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą oraz błogosławieństwo młodzieży z kl. 8 przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci i młodzież razem z rodzicami. Po Mszy Św. odbędą się spotkania dzieci razem z rodzicami (w kościele), młodzieży razem z rodzicami (w domu parafialnym).
 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przed I Komunią Świętą w niedzielę za tydzień o godz. 12.00.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup parafialnych:
  Grupa biblijna: poniedziałek po adoracji ok. godz. 19.15
  Grupa gitarowa: poniedziałek godz. 16.00 i godz. 18.00
  Schola dziecięca i młodzieżowa: czwartek godz. 17.00
  Ministranci i kandydaci: czwartek godz. 16.30; lektorzy: czwartek po Mszy Św. wieczornej
  KSM (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży): czwartek godz. 19.00
  Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa: piątek godz.19.00
  Legion Maryi: piątek godz. 18.30.
 1. Pierwsze spotkanie dla dzieci w nowej grupie nauki gry na gitarze odbędzie się jutro o godz. 16.00 w domu parafialnym. Rozpoczęcie spotkania obowiązkowo razem z opiekunem pełnoletnim. Na spotkanie zabieramy ze sobą gitarę; w sytuacji jej braku koniecznym jest pożyczenie sprzętu. Prowadzący naukę przekaże konkretne wskazówki odnośnie do dobrego zakupienia gitary dla dziecka.
 1. Zwracamy się z prośbą o przystępowanie do spowiedzi świętej przed Mszą Św., kiedy ok. pół godziny wcześniej zawsze jest ksiądz w konfesjonale (szczególnie w dni powszednie). Nasza prośba spowodowana jest mniejszą liczbą księży w parafii a także częstą obowiązkową posługą kapłańską poza parafią. Dziękujemy za zrozumienie.
 1. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Włostowa 7 października (sobota). Wyjazd ok. 7.45 wspólnym autokarem dekanalnym. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Msza Św. w intencji NSZZ Solidarność w 43 rocznicę powstania Związku odbędzie za tydzień w niedzielę o godz. 9.00. Jednocześnie dziękujemy za udział w pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze. Msza Św. za pielgrzymów będzie również w niedzielę za tydzień (1 października) o godz. 9.00.
 1. Spotkanie organizacyjne wyjeżdzających do Ziemi Świętej (grupy obu terminów: lutowego i majowego) odbędzie się 26 września /wtorek/ godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach.
 1. Za tydzień w niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich z Motycza Poduchownego organizuje kiermasz ciast jako wsparcie w zakupie wózka inwalidzkiego dla wnuka koleżanki z KGW z Sokolnik. Zachęcamy do wsparcia wydarzenia.
 1. 14. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 16 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 2/1-30.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła: 4 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego oraz Magazynu Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Edward Tomaszewski z ul. Edukacji Narodowej 4
  i śp. Jan Drozd z ul. 3 Maja 16. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023 r.
Przewiń do góry