1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  18 września /poniedziałek/ – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski
  20 września /środa/ – wsp. św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
  21 września /czwartek/ – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  23 września /sobota/ – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  Za tydzień przypada 69 rocz. śmierci ks. Adama Osetka – proboszcza w latach 1925-1954. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. Uroczyste błogosławieństwo i spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą oraz błogosławieństwo ze złożeniem deklaracji przygotowania do bierzmowania dla młodzieży kl. 8 odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci i młodzież razem z rodzicami. Po Mszy Św. odbędą się spotkania dzieci razem z rodzicami (w kościele), młodzieży razem z rodzicami (w domu parafialnym).
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup parafialnych:
  Grupa biblijna: poniedziałek po adoracji ok. godz. 19.15
  Schola dziecięca i młodzieżowa: czwartek godz. 17.00
  Ministranci i kandydaci: czwartek godz. 16.30; lektorzy: czwartek po Mszy Św. wieczornej
  KSM (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży): czwartek godz. 19.00
  Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa: piątek godz.19.00
  Po dwóch latach nauki dzieci gry na gitarze chcemy stworzyć nową grupę (nauki od podstaw). Spotkania będą odbywać się co tydzień w poniedziałki (2-3 godz.). Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na naukę prosimy o kontakt z ks. proboszczem (internetowo lub bezpośrednio).
 1. Zwracamy się z prośbą o przystępowanie do spowiedzi świętej przed Mszą Św., kiedy ok. pół godziny wcześniej zawsze jest ksiądz w konfesjonale (szczególnie w dni powszednie). Nasza prośba spowodowana jest mniejszą liczbą księży w parafii a także częstą obowiązkową posługą kapłańską poza parafią. Dziękujemy za zrozumienie.
 1. Szkoła Podstawowa im. ks. Adama Osetka w Gorzycach zaprasza na obchody Dnia Patrona, które odbędą się 22 września /piątek/: Msza Św. o godz. 8.00 a po niej uroczystości w szkole.
 1. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Włostowa 7 października (sobota). Wyjazd ok. 7.45 wspólnym autokarem dekanalnym. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Dzisiaj nasi parafianie razem z ks. Marcinem biorą udział w pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze. Zachęcamy do duchowej łączności.
 1. Dziękujemy za udział w beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej. Msza Św. za pielgrzymów będzie w niedzielę za tydzień (24 września) o godz. 12.00.
 1. Spotkanie organizacyjne wyjeżdzających do Ziemi Świętej (grupy obu terminów: lutowego i majowego) odbędzie się 26 września /wtorek/ godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach.
 1. 11. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydat tygodnia Aleksander Rychel.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Słonecznej 3 + domy jednorodzinne.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła: 6 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę września ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na uregulowanie należności za wykonane prace w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego oraz Magazynu Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2023 r.
Przewiń do góry