1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  13 września /środa/ – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  14 wrzesnia /czwartek/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Zbydniowie
  15 września /piątek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  16 września /sobota/ – wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania. Pamiętajmy o wszystkich wychowawcach i wychowankach w modlitwie.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się dzisiaj w niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. Uroczyste błogosławieństwo i spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą oraz błogosławieństwo ze złożeniem deklaracji przygotowania do bierzmowania dla młodzieży kl. 8 odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci i młodzież razem z rodzicami. Po Mszy Św. odbędą się spotkania dzieci razem z rodzicami (w kościele), młodzieży razem z rodzicami (w domu parafialnym).
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup parafialnych:
  Grupa biblijna: poniedziałek po adoracji ok. godz. 19.15
  Dorośli lektorzy: wtorek po Mszy Św. wieczornej
  Schola dziecięca i młodzieżowa: czwartek godz. 16.00
  Ministranci i kandydaci: czwartek godz. 16.30; lektorzy: czwartek po Mszy Św. wieczornej
  KSM (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży): czwartek godz. 19.00
  Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa: piątek godz.19.00
  Po dwóch latach nauki dzieci gry na gitarze chcemy stworzyć nową grupę (nauki od podstaw). Spotkania będą odbywać się co tydzień w poniedziałki (3-4 godz.). Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na naukę prosimy o kontakt z ks. proboszczem (internetowo lub bezpośrednio).
 1. Zwracamy się z prośbą o przystępowanie do spowiedzi świętej przed Mszą Św., kiedy ok. pół godziny wcześniej zawsze jest ksiądz w konfesjonale (szczególnie w dni powszednie). Nasza prośba spowodowana jest mniejszą liczbą księży w parafii a także częstą obowiązkową posługą kapłańską poza parafią. Dziękujemy za zrozumienie.
 2. Stowarzyszenie Historyczne „Lanca” zaprasza w niedzielę za tydzień na Mszę Św. o godz. 10.30 za Ułanów Jazłowieckich z 14 Pułku oraz wszystkich żołnierzy walczących w wojnie obronnej 1939 r. z naszej Gminy.
 1. Zespół Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach zaprasza na obchody Dnia Patrona, które odbędą się 13 września /środa/: Msza Św. o godz. 8.00 a po niej dalsza część uroczystości w szkole.
 1. Dzisiaj nasi parafianie razem z ks. proboszczem biorą udział w beatyfikacji rodzimy Ulmów z Markowej k. Łańcuta. Transmisja uroczystości w TVP1. Zachęcamy do duchowej łączności.
 1. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku w najbliższą sobotę 16 września. Program jest dostępny na tablicy ogłoszeń.
 1. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę 17 września br. Wyjazd bezpłatny, zapisy w biurze związku.
 1. Spotkanie młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie odbędzie się w sobotę (16 września): Msza Św. o godz. 18.00 i spotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież a także rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i znajomych.
 1. Spotkanie organizacyjne wyjeżdzających do Ziemi Świętej (grupy obu terminów: lutowego i majowego) odbędzie się 26 września /wtorek/ godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach.
 1. W imieniu organizatorów zapraszamy na Wykład Otwarty z Filozofii pt. „Czy jesteśmy wolni czy Bóg kieruje wszystkim”, który odbędzie się w Sandomierzu 16 września o godz. 17.00 w Domu bł. Antoniego Rewery, Sandomierz, pl. św. Wojciecha 2 (przy kościele św. Józefa).
 1. 15. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 13 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Słonecznej 1.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła: nowożeńcom i 6 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę września ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na uregulowanie należności za wykonane prace w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023 r.
Przewiń do góry