1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  8 września /piątek/ – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00 z obrzędem poświęcenia ziarna siewnego.
  Zmiana tajemnic różańcowych w dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek września; adoracja eucharystyczna i spowiedź od godz. 15.00; w tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się jutro w poniedziałek Mszą Św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.
 1. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za tydzień /10 września/ na Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania następujących grup dzieci i młodzieży:
  Ministranci i kandydaci: środa godz. 16.30; lektorzy: termin zostanie wyznaczony
  Schola dzieci i młodzieży: czwartek godz. 16.00
  Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa: piątek godz.19.00.
  Po dwóch latach nauki dzieci gry na gitarze chcemy stworzyć nową grupę (nauki od podstaw). Spotkania będą odbywać się co tydzień w poniedziałki (3-4 godz.). Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na naukę prosimy o indywidualny kontakt z ks. proboszczem.
 1. Zapraszamy grupę dorosłych lektorów i tych, którzy chcą czytać Słowo Boże w kościele na spotkanie we wtorek za tydzień (12 września) po Mszy Św. wieczornej do domu parafialnego.
 1. Dzisiaj nasi parafianie razem z ks. Łukaszem są na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze. Polecajmy ich w naszej modlitwie.
 1. Zapraszamy na wyjazd na beatyfikację rodzimy Ulmów z Markowej k. Łańcuta w niedzielę za tydzień 10 września; wyjazd o godz. 4.00 spod kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
 1. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wyjeżdzających do Ziemi Świętej (grupy obu terminów: lutowego i majowego) 26 września /wtorek/ godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach.
 1. 11. Lektorem tygodnia i miesiąca sierpnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, starszym ministrantem miesiąca Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia i miesiąca Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia i miesiąca Karol Chojnacki.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 4/31-60.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła: nowożeńcom i 2 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2023 r.
Przewiń do góry