1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  28 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  29 sierpnia /wtorek/ – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  1 września /piątek/ – 84 rocz. wybuchu II wojny światowej – zapraszamy na modlitwę za Ojczyznę i o pokój na świecie. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w tym dniu do Ogrodu Technicznego na Osiedlu na godz. 18.00 na wspólne śpiewanie piosenek wojennych i żołnierskich.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela września.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I piątek od godz. 15.00.
  Chorych odwiedzimy z Komunią św.  po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.
  W I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  W I sobotę nabożeństwo fatimskie: Msza Św. o godz. 18.00 i wspólny różaniec.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Legion Maryi zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy Św. wieczornej do godz. 22.30. Adoracja będzie w kaplicy maryjnej.
 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek /4 września/ Mszą Św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.
 1. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie /10 września/ na Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy na ostatni wakacyjny parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15!!! i pokonamy krótką trasę na terenie Gorzyc; spotkanie planujemy zakończyć przy ognisku; prosimy, aby wziąć dla siebie prowiant na ognisko. Pamiętajmy o sprawnych rowerach, kamizelkach odblaskowych oraz o opiekunach dla osób niepełnoletnich.
 1. Dzisiaj z naszej parafii wyszła piesza pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem na uroczystość Matki Bożej Pocieszenia: Msza Św. o godz. 11.30. Polecajmy w modlitwie wszystkich pielgrzymów.
 1. Zapraszamy na Ogólnopolskie Dożynki na Jasną Górę. Wyjazd za tydzień w niedzielę /3 września/ o północy z parkingu obok remizy. Koszt 70 zł.; zapisy u pani sołtys Józefy Leśniak.
 1. Zapraszamy na wyjazd na beatyfikację rodzimy Ulmów z Markowej k. Łańcuta: 10 września /niedziela/. Wyjazd o godz. 4.00 spod kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
 1. Informujemy, że od dnia 1 września Msze Św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.
 1. 12. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Chojnacki.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 4/1-30.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła: nowożeńcom i 3 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Maria Korczak z ul. Zakole 2 i śp. Zbigniew Pisiałek z ul. Działkowców 4, którego pogrzeb odbył się w Łodzi. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2023 r.
Przewiń do góry