1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  21 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. św. Piusa X, papieża
  22 sierpnia /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  24 sierpnia /czwartek/ – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  26 sierpnia /sobota/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  Dzisiaj przypada 4 rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. Zapraszamy na modlitwę w kościele i przy grobie ks. Dziekana.
 1. Uroczystość dożynek parafialnych odbędzie się dzisiaj o godz. 10.30. Dziękujemy za piękne zaangażowanie w przebieg uroczystości oraz za zaproszenia na okolicznościowe spotkania.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. Rejonowa piesza pielgrzymka w intencji trzeźwości do Radomyśla n/Sanem odbędzie się w najbliższą sobotę 26 sierpnia. Wyjście po Mszy Św. o godz. 7.00.
 1. Zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem w niedzielę za tydzień 27 sierpnia. Wychodzimy po Mszy Św. o godz. 7.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.
 1. Zapraszamy na wyjazd na beatyfikację rodzimy Ulmów z Markowej k. Łańcuta: 10 września /niedziela/. Wyjazd o godz. 4.00 spod kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
 1. Zapraszamy na parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 trasą: Osiedle, Kępie Zaleszańskie, Zbydniów, Dzierdziówka, Skowierzyn, Pasternik Skowierski, Kawęczyn. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery, działające światła oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczu wyjazd nie odbędzie się.
 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 16.30.
 1. Przypominamy, że w sierpniu Msze Św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. W okresie wakacji nie ma możliwości spowiedzi św. w czasie Mszy Św.: tylko przed i ewentualnie po Mszy Św.
 1. Starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Karol Ciepliński, kandydatem tygodnia Aleksander Rychel.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 10 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 2/31-60.
 1. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Gorzycach za wystrój dożynkowy w kościele oraz 2 rodzinom za kwiaty do kościoła. Bardzo dziękujemy za prace przy kościele /przy krzewach/: 5 osobom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 2. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
 1. W minionych miesiącach uporządkowano teren przy krzyżu na ul. Słonecznej oraz ul. Szkolnej a w minionych tygodniach przy krzyżu na ul. Żwirki i Wigury. Składamy wielkie podziękowanie i słowa uznania za wykonaną pracę. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy poświęcili bezinteresownie swój czas i siły. Należy podkreślić, że zadania zostały podjęte i w całości zrealizowane z inicjatywy parafian. Bardzo dziękujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2023 r.
Przewiń do góry