1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  14 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  15 sierpnia /wtorek/ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. z obrzędem poświęcenia ziół i kwiatów w porządku niedzielnym
  17 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Jacka, prezbitera.
 1. Przypominamy, że w sierpniu Msze Św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. W okresie wakacji nie ma możliwości spowiedzi św. w czasie Mszy Św.: tylko przed i ewentualnie po Mszy Św.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 1. W niedzielę za tydzień /20 sierpnia/ przypada 4 rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. Zapraszamy na modlitwę na Mszach św. oraz indywidualnie przy grobie ks. dziekana.
 1. Uroczystość dożynek parafialnych odbędzie się w niedzielę za tydzień 20 sierpnia o godz. 10.30.
 1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem w niedzielę 27 sierpnia. Wychodzimy po Mszy Św. o godz. 7.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.
 1. Zapraszamy na wyjazd na beatyfikację rodzimy Ulmów z Markowej k. Łańcuta: 10 września /niedziela/. Wyjazd o godz. 4.00 spod kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim za modlitwę i wszelką pomoc w czasie naszego wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii. Termin Mszy Św. dziękczynnej będzie podany w przyszłości.
 1. Starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Karol Ciepliński, kandydatem tygodnia Filip Kamiński i Karol Chojnacki.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 8 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 2/1-30.
 1. Dziękujemy za kwiaty do dekoracji kościoła i ołtarza: nowożeńcom i 8 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 2. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Ryszard Fijał z ul. Zakole 6 i śp. Jerzy Chruściel z ul. Działkowców 4. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2023 r.
Przewiń do góry