1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  Dzisiaj 6 sierpnia /niedziela/ – Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Zaleszanach
  8 sierpnia /wtorek/ – wsp. św. Dominika, prezbitera
  9 sierpnia /środa/ – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyta Stein) – dziewicy i męczennicy
  10 sierpnia /czwartek/ – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  11 sierpnia /piatek/ – wsp. św. Klary, dziewicy.
 1. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Msze Św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. W okresie wakacji nie ma możliwości spowiedzi św. w czasie Mszy Św.: tylko przed i ewentualnie po Mszy Św.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, modlitwy o trzeźwość Narodu oraz wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy te intencje w modlitwie w czasie zmiany tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00 oraz w czasie adoracji eucharystycznej w poniedziałek i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. Dzisiaj w Lizbonie centralny punkt Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczy młodzież z naszej parafii. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach na czas powrotu do domu.
 1. Zapraszamy na parafialne wyjazdy rowerowe. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 trasą do Furman przez Orliska, Sokolniki; powrót przez Zabrnie i Orliska. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Bardzo dziękujemy za przyjęcie na nocleg i ugoszczenie pielgrzymów z grupy Janowskiej. Bóg zapłać. 
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 3 Maja 16.
 1. Dziękujemy za kwiaty do dekoracji kościoła i ołtarza: nowożeńcom i rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 sierpnia 2023 r.
Przewiń do góry