1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium w Sandomierzu ul. Żeromskiego 6 a także kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje na stronie Seminarium.
 1. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Msze Św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. W okresie wakacji nie ma możliwości spowiedzi św. w czasie Mszy Św.: tylko przed i ewentualnie po Mszy Św.
 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  24 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. Kingi, dziewicy
  25 lipca /wtorek/ – Święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa – patrona podróżujących
  26 lipca /środa/ – wsp. św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  29 lipca /sobota/ – wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: nabożeństwa są po Mszy św. wieczornej.
 2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji św. Krzysztofa będzie dzisiaj po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.
 1. Trwa wyjazd naszych parafian-młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w Portugalii. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 1. Zapraszamy na wspólne parafialne wyjazdy rowerowe. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 do Sokolnik, Furman i powrót przez Zabrnie, Orliska. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz kamizelki odblaskowe.
 1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia: informacje szczegółowe w parafii św. Floriana i Konkatedrze w Stalowej Woli.
 1. Podobnie jak rok temu przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z grupy Janowskiej: 3 sierpnia
  /czwartek/ ok. godz. 17.30
  . Rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w zakrystii.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu w sobotę godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 3 Maja 12/31-60.
 1. Dziękujemy za kwiaty do dekoracji kościoła i ołtarza: nowożeńcom i rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień najlepiej przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, specjalne wydanie Gościa Niedzielnego są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 3. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Witold Jarosz z ul. 3 Maja 5. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2023 r.
Przewiń do góry