1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00 na Gorzkich Żalach.
  Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich bpa Edwarda Frankowskiego, którego polecamy Bogu i Matce Bożej w naszych modlitwach.
  W środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. Polecajmy Szanowne Panie w naszych modlitwach.
  Również w środę 8 marca w naszej diecezji rozpoczną się obchody Jubileuszu 800–lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka. Msza Św. inaugurująca obchody odbędzie się we Włostowie k. Opatowa o godz. 17.00 pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w piątek: godz. 17.00 i 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na Grób Pański.
  Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową przeżywaną w nocy, ciszy i indywidualnie 24 marca /piątek/. Będą przygotowane trzy trasy: Gorzyce-Stalowa Wola (Rozwadów) ok. 24 km., Gorzyce-Gorzyce ok. 33 km., Gorzyce-Sulisławice ok. 43 km. Na stronie www.edk.org.pl są dostępne zapisy; widoczna jest tylko trasa najdłuższa (wówczas w informacjach należy dodać, którą trasę się wybiera zamiennie). Rozpoczęcie wydarzenia 24 marca Mszą Św. o godz. 20.00.
 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (wszystkie klasy) odbędzie się w środę (8 marca): Msza Św. o godz. 18.00, nowenna i spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa. Bierzmowanie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.00 (czwartek po Wielkanocy).
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, dorośli) na kolejne spotkanie dotyczące przedstawienia teatralnego Księgi Jonasza. Spotkanie odbędzie się w najbliższy sobotę o godz. 19.00 w domu parafialnym. Jeżeli to tylko możliwe prosimy o przeczytanie wcześniej Księgi Jonasza ze Starego Testamentu. Zapraszamy nie tylko przyszłych aktorów ale również tych, którzy mogą pomóc przy dekoracjach, muzyce itd.
 3. Spotkanie przygotowujące na Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023 odbędzie się w niedzielę za tydzień: Msza Św. o 18.00 i potem spotkanie w domu parafialnym. Cały czas można się zapisać na wyjazd, który odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Zapraszamy.
 4. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Wadowic (miasto, muzeum św. Jana Pawła II), Oświęcimia (obóz koncentracyjny), Kalwarii Zebrzydowskiej (Msza Św., nocleg, zwiedzanie) oraz Krakowa – Łagiewniki (odpust – Niedziela Miłosierdzia Bożego). Wyjazd 15 kwietnia (sobota) o godz. 6.00. Koszt 400 zł. – wpłata zaliczki min. 100 zł. przy zapisie. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze. Opiekunem pielgrzymki: ks. Piotr.
 5. Lektorem lutego Bartosz Piwowar, starszym ministrantem miesiąca Maurycy Świergul, młodszym ministrantem miesiąca Miłosz Chajnowski, kandydatem miesiąca Jakub Idec. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Wiktor Brodaczewski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 16 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Sandomierskiej.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gestes”. Od przyszłej niedzieli przy kościele będzie można nabywać czekoladowe baranki Caritas oraz palmy wielkanocne.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Roman Zarzycki z ul. Krzywej i śp. Marzanna Kozłowska z ul. Zakole 2, której pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2023 r.
Przewiń do góry