1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00. Po każdej Mszy Św. odmówimy modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) w tym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Caritas Polska, a dodatkowo do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 i 19.00 (w tym dniu kancelaria jest czynna w godz. 16.00-16.45).
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd w najbliższy czwartek o godz. 16.00, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 80 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii /drugi autokar/. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 1. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii: wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje w zakrystii. 
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Św. dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00. Poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Wiktor Brodaczewski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 20 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zielonej, Kwiatowej, Pańskiej, Krętej.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę lutego ofiary w kopertach są przeznaczone na dalsze prace w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Zofia Wiśniewska z ul. Słonecznej, której pogrzeb odbył w Trześni oraz śp. Marek Kowalski z ul. Słonecznej 3, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek w Zaleszanach. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023 r.
Przewiń do góry