1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  25 stycznia /środa/ – Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła
  26 stycznia /czwartek/ – wsp. św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  28 stycznia /sobota/ – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Dzisiaj obchodzimy odpust ku czci św. Franciszka Salezego przeniesiony z dn. 24 stycznia. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazanie odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. Witold Szczur – proboszcz parafii w Radomyślu n/Sanem.
 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: po Mszach Św. wieczornych.
 1. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii: wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje w zakrystii. Dzisiaj młodzież przygotowująca się na wyjazd organizuje kiermasz ciast na ten cel. Już bardzo dziękujemy za wsparcie wyjeżdżających. Ciasta można nabywać w dzwonnicy. Zapraszamy.
 2. W minionym tygodniu odebraliśmy po renowacji zabytkową monstrancję. Koszt renowacji, srebrzenia oraz złocenia wyniósł 2800 zł. i został w całości pokryty z ofiar przekazanych z okazji bierzmowania i I Komunii Św. w minionym roku. U złotnika pozostało do odnowienia jeszcze sześć puszek i kielichów.
 3. Przypominamy, że wyjazd na zimowisko do Zakopanego jest jutro – poniedziałek o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.
 4. Przypominamy, że wyjazd na lotnisko dla wylatujących do Rzymu jest jutro – poniedziałek o godz. 10.00 z parkingu przy kościele.
 5. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu w poniedziałek i we wtorek (23-24 stycznia) będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.
 6. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jakub Idec.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o sprzątanie kościoła parafian z Zalesia Gorzyckiego.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tace, przesyłane na konto czy przekazywane w kopertach w kościele z racji kolędy. Obecne są one wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Sylwester Stachula z ul. Leśmiana. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023 r.
Przewiń do góry