1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  17 stycznia /wtorek/ – św. Antoniego, opata
  19 stycznia /czwartek/ – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  21 stycznia /sobota/ – św. Agnieszki, męczennicy.
  21 stycznia /sobota/ – Dzień Babci; 22 stycznia /niedziela/ – Dzień Dziadka.
  W środę rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Diecezjalne Nabożeństwo Ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Nitkiewicza odbędzie się 20 stycznia (piątek)w kościele seminaryjnym w Sandomierzu. Rozpoczęcie koncertem kolęd o godz. 16.00. Zapraszamy.
 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: po Mszach Św. wieczornych.
 2. W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy odpust ku czci św. Franciszka Salezego przeniesiony z dn. 24 stycznia. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazanie odpustowe przez całą niedzielę wygłosi ks. Witold Szczur – proboszcz parafii w Radomyślu n/Sanem.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej wizycie duszpasterskiej – kolędzie, którą zakończyliśmy wczoraj. Podsumowanie kolędowe i roczne zostanie przekazane po feriach.
 2. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii: wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje w zakrystii. Za tydzień młodzież przygotowująca się na wyjazd organizuje kiermasz ciast na ten cel. Już bardzo dziękujemy za wsparcie wyjeżdżających.
 3. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Wiktor Brodaczewski
  i Jakub Idec.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 14 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Chopina, Moniuszki, Krasickiego, Reja, Tuwima, Leśmiana.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tace, przesyłane na konto czy przekazywane w kopertach w kościele z racji kolędy. Obecne są one wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca ofiary w kopertach będą przeznaczone również na ten cel.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Jarosław Predela z ul. Por. Sarny 1, którego pogrzeb odbędzie się jutro w Jankowicach Sandomierskich. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 stycznia 2023 r.
Przewiń do góry