1. Serdecznie zapraszamy na Jasełka w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży: dzisiaj o godz. 17.00
  w domu parafialnym.
 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: po Mszach Św. wieczornych.
 2. Trwa wizyta duszpasterska (kolęda). Aktualny terminarz na kolejne dni jest dostępny na stronie internetowej i wydrukowanych kartach. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Naszą wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Z racji na sezon chorobowy może dość w ostatniej chwili do zmiany planu kolędy. Prosimy o monitorowanie informacji na stronie internetowej.
 3. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie tylko bezpośrednio po Mszy Św. porannej albo w formie zdalnej przez pocztę elektroniczną na adres xmk@op.pl. 
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.00.
 5. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających za zimowisko do Zakopanego odbędzie się we wtorek (10 stycznia) o godz. 20:00 w domu parafialnym: zostaną przekazane informacje na temat przygotowania się do wyjazdu zimowego; prosimy zabrać posiadany sprzęt narciarski, aby ocenić jego użyteczność.
 6. Spotkanie organizacyjne dla wylatujących do Rzymu odbędzie się w piątek (13 stycznia) o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 7. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje w zakrystii. 
 8. Lektorem tygodnia został Ksawery Śwergul, starszym ministrantem tygodnia Maurycy Świergul, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Wiktor Brodaczewski
  i Jakub Idec.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 11 osób. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Brzozowa, Plenerowa, Prusa, Konopnickiej, Kochanowskiego, Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tace, przesyłane na konto czy przekazywane w kopertach w kościele z racji kolędy. Obecne są one wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca ofiary w kopertach będą przeznaczone również na ten cel.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Piotr Stypa z ul. Edukacji Narodowej2, śp. Stanisława Rojek z ul. Krętej oraz śp. Józef Gośliński z ul. 3 Maja 7, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2023 r.
Przewiń do góry