1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. wieczornej.
 2. W piątek /6 stycznia/ przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Msze św. w porządku niedzielnym, na których dokonamy poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. W tym dniu odbędzie w naszej parafii Orszak Trzech Króli według porządku:
  Król Kacper (kolor czerwony) – wymarsz -11:30 – krzyż na ul. Żwirki i Wigury
  Król Baltazar (kolor niebieski) – wymarsz – 11:30 – krzyż na ul. Słonecznej
  Król Melchior (kolor zielony) – wymarsz – 11:30 – SP1
  Zakończenie Orszaku wspólnym pokłonem Trzech Króli przy szopce i Eucharystią o godzinie 12:00

Zachęcamy, aby przebierać się za kolędników, rycerzy, panny dworskie, pasterzy, aniołów – pamiętając o kolorze przypisanym do każdej grupy. Zapraszamy do udziału w orszaku całe Rodziny.
W tym dniu na terenie parafii kolędować będą kolędnicy misyjni. Dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. 

 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota stycznia.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź I czwartek wyjątkowo od godz. 17.00.
  Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek lutego.
 1. Serdecznie zapraszamy na Jasełka w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży: niedziela za tydzień godz. 17.00 w domu parafialnym.
 1. Trwa wizyta duszpasterska (kolęda). Terminarz na kolejne dni jest dostępny na stronie internetowej
  i wydrukowanych kartach. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Naszą wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Z racji na sezon chorobowy może dość w ostatniej chwili do zmiany planu kolędy. Prosimy o monitorowanie informacji na stronie internetowej.
 2. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie tylko bezpośrednio po Mszy Św. porannej albo w formie zdalnej przez pocztę elektroniczną na adres xmk@op.pl.
 3. Trwają zapisy następujące wyjazdy: dla dzieci i młodzieży zimowisko w Zakopanem w drugim tygodniu ferii zimowych; na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni oraz samolotowa pielgrzymka do Rzymu w dniach 23-26 stycznia 2023 r. Szczegółowe informacje na temat wyjazdów w zakrystii.
 4. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar i Jakub Sułek, starszym ministrantem tygodnia Jakub Piwowar, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jakub Idec.
  Lektorem grudnia Ksawery Świergul, starszym ministrantem grudnia Mikołaj Lewandowski, młodszym ministrantem grudnia Filip Jacak, kandydatem grudnia Wiktor Brodaczewski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 2 osoby. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Sienkiewicza.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tace, przesyłane na konto czy przekazywane w kopertach w kościele z racji kolędy. Obecne są one wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Janina Orczyk-Greszta z ul. 11 Listopada 10, śp. Stanisław Cholewa z ul. 11 Listopada 4 oraz śp. Augustyn Fornal z ul. 11 Listopada 4, którego pogrzeb odbędzie w najbliższych dniach. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK – 1 stycznia 2023 r.
Przewiń do góry