1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  27 grudnia /wtorek/ – Święto św. Jana Apostoła – Msze Św. z obrzędem poświęcenia wina
  28 grudnia /środa/ – Święto św. Młodzianków, męczenników
  30 grudnia /piątek/ – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
  1 stycznia /niedziela/ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień /1 stycznia/ o godz. 17.00.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. wieczornej.
 2. W sobotę /31 grudnia/ w ostatni dzień roku 2022 zapraszamy na Mszę Św. wyjątkowo o godz. 16.00, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 ani o godz. 24.00.
 1. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczniemy od jutra. Terminarz jest dostępny na stronie internetowej i wydrukowanych kartach. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Naszą wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie.
 2. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie tylko bezpośrednio po Mszy Św. porannej. 
 3. Trwają zapisy dzieci i młodzieży na zimowy wyjazd od Zakopanego (23-28 stycznia – drugi tydzień ferii zimowych). W cenie 840 zł. zawiera się transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie, posiłki, nauka jazdy na nartach (3 dni), jazda na łyżwach, termy, kulig, spacer doliną Chochołowską, Krupówki (opcja bez nart 590 zł.). Zapisy u ks. Łukasza lub w zakrystii /zaliczka 100 zł/.
 4. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii w 2023 r. Wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 5. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do Rzymu w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 6. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Mikołaj Lewandowski, młodszym ministrantem tygodnia Tobiasz Kosmala, kandydatem tygodnia Wiktor Brodaczewski.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: 19 osób chętnych. W najbliższą sobotę /o godz. 8.00/ prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Działkowców 4/41-70 + domy jednorodzinne.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tace, przesyłane na konto czy przekazywane w kopertach w kościele z racji wizyty duszpasterskiej. Obecne są one wsparciem dla prowadzonych prac w dzwonnicy.
 1. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej, szopki oraz za przekazane choinki i ozdoby choinkowe. Dziękujemy za przekazane dary spożywcze i przemysłowe dla plebanię oraz do kościoła. Dziękujemy także za zaproszenia z okazji spotkań opłatkowych.
 1. Tygodniki katolickie Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Damian Górak z Pączka Gorzyckiego oraz śp. Jan Wiatrowski z ul. 3 Maja 16, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – 26 grudnia 2022 r.
Przewiń do góry