1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  6 grudnia /wtorek/ – wsp. św. Mikołaja, biskupa
  7 grudnia /środa/ – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  8 grudnia /czwartek/ – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszy Św. wieczornej.
 2. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. będą o godz. 6.00; 11.00 i 18.00 a w ramach Godziny Świętej od 12.00 do 13.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu /w milczeniu/. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną pobłogosławione medaliki dla dzieci przed I Komunią św. i nałożone przez rodziców.
 1. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy za tydzień w niedzielę i potrwają do wtorku /11-13 grudnia/. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Rekolekcje wygłosi ks. Damian Zieliński z Radomyśla nad Sanem.
 1. Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. Dziękujemy za pomoc w ich przygotowaniu. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii chętnych do pomocy.
 1. Dzieci zachęcamy do przygotowania serc dla wylosowania na Roratach figury Matki Bożej, którą będzie można zabrać na jeden dzień do siebie do domu.
 1. Po Roratach w kościele odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W kościele jest Choinka Pełna Dobroci z sercami, które oznaczają dzieci z domów z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Dziękujemy za przygotowane anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przynosimy do kościoła do dn. 13 grudnia.
 1. Opłatki na stół wigilijny można otrzymać w zakrystii. Zwracamy się prośbą do parafian o pomoc w rozprowadzeniu opłatków w parafii. Dobrowolne ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Przy kościele można nabywać świece Caritas (mała 12 zł.; duża 25 zł.).
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności Caritas. Podziękowanie kierujemy do darczyńców oraz dużej grupy wolontariuszy i opiekunów.
 1. Zapraszamy dzieci i młodzież na zimowy wyjazd od Zakopanego (23-28 stycznia – drugi tydzień ferii zimowych). W cenie 840 zł. zawiera się transport, ubezpieczenienie, zakwaterowanie, posiłki, nauka jazdy na nartach (3 dni), jazda na łyżwach, termy, kulig, spacer doliną Chochołowską, Krupówki (opcja bez nart 590 zł.). Zapisy u ks. Łukasza lub w zakrystii /zaliczka 100 zł/.
 2. Trwają zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii w 2023 r. Wyjazd odbędzie się autokarem, w wakacje i będzie trwał 24 dni. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 3. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 4. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem tygodnia Mikołaj Lewandowski, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
  Lektorem miesiąca listopada Bartosz Piwowar, starszym ministrantem listopada Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem listopada Miłosz Chajnowski, kandydatem listopada Karol Ciepliński.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Działkowców 2/31-65.
  Dziękujemy również kilku osobom za prace porządkowe wokół domu parafialnego oraz kościoła.
 1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele. Zachęcamy do lektury.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2022 r.
Przewiń do góry