1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  9 listopada /środa/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  10 listopada /czwartek/ – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  11 listopada /piątek/ – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa
  12 listopada /sobota/ – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
  Zmiana tajemnic różańcowych z modlitwą za zmarłych dzisiaj o godz. 17.00.
  We wtorek /8 listopada/ przypada 2 rocz. święceń ks. Piotra – polecajmy Go w osobistych modlitwach.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek i na nowennę do MBNP w środę, po Mszach Św. wieczornych.
 1. Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
 1. Zachęcamy do uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada: nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych „Ojcze nasz, Wierzę w Boga”, przyjmując w dniu nawiedzenia Komunię Św. Chorzy mogą uzyskać odpust podejmując zadania duchowo.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach z okazji Święta Niepodległości:
  9 listopada /środa/Bieg Niepodległości – boisko SP2 – godz. 10.00
  10 listopada /czwartek/ – Wieczornica dla Niepodległej – plac przy SP1 – godz. 17.00
  11 listopada /piątek/ – Msza św. za Ojczyznę – godz. 9.00, złożenie kwiatów: pomnik na cmentarzu.
  Na dzień 11 listopada /piątek/ bp sandomierski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz charakteru pokutnego dnia. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do czynów miłosierdzia oraz modlitwy za Ojca Świętego.
  W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 1. Dzieci zbierające obrazki na różańcu w październiku prosimy, aby przekazały uzupełnione
  i podpisane plansze katechetom w szkole do środy włącznie. Oddanie plansz i przekazanie nagród odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00.
 2. Bardzo dziękujemy za troskę o miejsca święte na terenie parafii: krzyże, kapliczki. Niestety w ostatnim czasie doszło do aktów wandalizmu przy krzyżu na ul. Słonecznej. Zwracamy się z prośbą
  o reagowanie na nieodpowiednie zachowanie osób w tych miejscach oraz troskę o te miejsca.
 3. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 4. Lektorem tygodnia oraz miesiąca października został Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia
  i miesiąca
  Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia i miesiąca Karol Ciepliński.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 13 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. 11 Listopada 10/41-75 i domów jednorodzinnych przy tej ulicy.
 1. Dziękujemy za ofiary przekazane 1 listopada do puszki na rzecz WSD w Sandomierzu: łącznie 3077 zł. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na ten cel. Pamiętajmy, że zgodę na prowadzenie zbiórek przy kościele mają tylko te osoby i organizacje o których informujemy w czasie ogłoszeń. Wszystkie pozostałe osoby realizujące jakieś zbiórki prowadzą je bez jakichkolwiek uzgodnień i zgody.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele, gdzie są także karty do modlitwy wypominkowej za zmarłych.
 2. W minionym tygodniu odeszli: śp. Stanisław Kocur z ul. Szkolnej i śp. Leszek Małys z ul. 3 Maja 5, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 listopada 2022 r.
Przewiń do góry