1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  1 listopada /wtorek/ – Uroczystość Wszystkich Świętych
  2 listopada /środa/ – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  4 listopada /piątek/ – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy Św. wieczornej.
 1. Zapraszamy na wspólny różaniec dzisiaj o godz. 17.00 i jutro o 17.15. Od 3 listopada różaniec za zmarłych z modlitwą wypominkową w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
 1. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja na nasze cmentarze. W tym dniu razem z nami będą modlić się kleryk WSD z Sandomierza, któremu przy kościele będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz naszego Seminarium.
 1. 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 17.00 po której odbędzie się procesja na nasze cmentarze. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Zachęcamy do uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada: nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych „Ojcze nasz, Wierzę w Boga”, przyjmując w dniu nawiedzenia Komunię Św. Chorzy mogą uzyskać odpust podejmując zadania duchowo.
 2. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela listopada.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  W I czwartek i I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  Zmiana tajemnic różańcowych z modlitwą za zmarłych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 1. Dziękujemy za udział w wyjeździe na Sądecczyznę. Msza Św. za pielgrzymów będzie 6 listopada /niedziela/ o godz. 12.00.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Jakub Idec.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Nabucco Giuseppe Verdiego. W od 1 listopada do Bożego Narodzenia nastąpi przerwa w wykonywaniu utworów klasycznych.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z bloku ul. 11 Listopada 10/1-40.
  Dziękujemy za przekazane chryzantemy do wystroju kościoła oraz na groby kapłanów.
 1. Trwają świąteczne porządki na naszych cmentarzach. Niestety pojawiają się groby o których rodzina już nie pamięta i często sąsiedzi w własnej woli porządkują zaniedbany grób. Bardzo prosimy o zgłoszenie do ks. proboszcza lub administratora cmentarza takich opuszczonych grobów w celu uregulowania prawa dysponowania opuszczonym miejscem z możliwością pochówku w danym miejscu.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu
  są na stolikach w kościele, gdzie są także karty do modlitwy wypominkowej za zmarłych, która będzie w listopadzie.
 1. W minionym tygodniu odeszli: śp. Mirosław Żmuda z ul. Zakole 8, śp. Wiesław Osiak z ul. 11 Listopada 8, którego pogrzeb odbył się w Zaklikowie, śp. Justyna Tutak z ul. 11 Listopada 2 i śp. Jarosław Koper z ul. Zakole 8, których pogrzeby odbędą się w najbliższym możliwym czasie. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2022 r.
Przewiń do góry