1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
  25 października /wtorek/ – wsp. św. Jana Pawła II, papieża
  28 października /piątek/ – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00 oraz na adorację eucharystyczną w poniedziałek po Mszy Św. i nowennę do MBNP w środę w czasie różańca.
 1. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja na nasze cmentarze. W tym dniu razem z nami będą modlić się kleryk WSD z Sandomierza, któremu przy kościele będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz naszego Seminarium.
 1. 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 17.00 po której odbędzie się procesja na nasze cmentarze.
 1. Zapraszamy na wykład otwarty z filozofii pt. „Skąd się bierze zło?” w najbliższą sobotę 29 października o godz. 19.00 w naszym domu parafialny w Gorzycach. Wykład poprowadzi ks. Bartłomiej Krzos.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w modlitewnym czuwaniu przy relikwiach bł. Carlo Acutisa. Był to błogosławiony czas. Obrazki z bł. Carlo znajdują się na stolikach.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Preludium Voluntary Gordona Jounga.
 1. Kancelaria parafialna w październiku jest czynna pół godziny krócej: pon-pt w godz. 16.00-17.00.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 15 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. 11 Listopada 8/36-70.
  Dziękujemy za przekazane art. spożywcze, środki chemiczne oraz 2 rodzinom za kwiaty do kościoła.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, które wszystkie koncentrujemy na pracach w dzwonnicy. Obecnie w dzwonnicy zakończono montaż instalacji kanalizacyjnej, wodnej, centralnego ogrzewania oraz gazowej. Trwa montaż okien i drzwi oraz prace budowlane: wylewki wyrównujące oraz termomodernizacja wewnętrzna. Etap praw przewidziany projektem obejmuje tylko dwa najniższe poziomy. Prace na kolejnych poziomach oraz prace wykończeniowe nie należą do projektu i są dodatkowym wydatkiem parafii.
 1. Trwają świąteczne porządki na naszych cmentarzach. Niestety pojawiają się groby o których rodzina już nie pamięta i często sąsiedzi w własnej woli porządkują zaniedbany grób. Bardzo prosimy o zgłoszenie do ks. proboszcza lub administratora cmentarza takich opuszczonych grobów w celu uregulowania prawa dysponowania opuszczonym miejscem z możliwością pochówku w danym miejscu.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu i Cudach Eucharystycznych są na stolikach w kościele, gdzie są także karty do modlitwy wypominkowej za zmarłych, która będzie w listopadzie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 października 2022 r.
Przewiń do góry