1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  17 października /poniedziałek/ – wsp. św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika
  18 października /wtorek/ – Święto św. Łukasza, Ewangelisty: patronalne Święto Służby Zdrowia oraz dzień imienin naszego ks. Łukasza – pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach
  20 października /czwartek/ – wsp. św. Jana Kantego, prezbitera
  22 października /sobota/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
  Dzisiaj przypada 44 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II.
 1. Zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek po Mszy Św. oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie różańca.
 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitewne czuwanie przy relikwiach bł. Carlo Acutisa w najbliższą środę godz. 21.00-22.00. Choć jest to dość późna pora zapraszamy szczególnie młodych razem z rodzicami: niech to będzie czas modlitwy rodziców za swoje dzieci razem z dziećmi – młodzieżą. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, będą wspólne śpiewy, świadectwa.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Zapraszamy na Sądecczyznę do Krościenka n/Dunajcem 21-23 października /wyjazd w piątek o godz. 16.00; powrót niedziela godz. 19.00/. W planie wyjazdu m.in. zwiedzanie zamku w Niedzicy nad jeziorem czorsztyńskim, centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce, klasztoru św. Kingi w Starym Sączu, wędrówka wąwozem papieskim w Kluszkowcu, wieczory integracyjne, Msze Św. W cenie 350 zł. zawiera się przejazd, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie, lokalni przewodnicy. Zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Jakub Piwowar i Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Aria na strunie G Jana Sebastiana Bacha.
 1. Kancelaria parafialna w październiku jest czynna pół godziny krócej: pon-pt w godz. 16.00-17.00.
 1. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieci i młodzieży Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. 11 Listopada 8/1-35.
  Dziękujemy strażakom, nowożeńcom i 3 rodzinom za kwiaty do kościoła. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tacę i przesyłane na konto. Obecnie wszystkie środki koncentrujemy na pracach w dzwonnicy. Dzisiaj w III niedzielę października ofiary składane w kopertach są przeznaczone na ten cel.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
  o Bożym Miłosierdziu i Cudach Eucharystycznych
  są na stolikach w kościele, gdzie są także karty
  do modlitwy wypominkowej za zmarłych w listopadzie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022 r.
Przewiń do góry