1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  13 października /czwartek/ – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera: dzień imienin bpa Edwarda Frankowskiego
  15 października /sobota/ – wsp. św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła.
 1. Zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek po Mszy Św. oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie różańca.
 1. W piątek /14 października/ przypada Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Polecajmy
  w modlitwie wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.
 1. W sobotę /15 października/ przypada Dzień Dziecka Utraconego. Polecajmy w modlitwie rodziny i rodziców, którzy utracili swoje dzieci przed ich urodzeniem.
 1. Serdecznie zapraszamy na uroczystość nadania sztandaru w 150 rocznicę powstania Jednostki OSP w Gorzycach 15 października /sobota/: Msza Św. o godz. 15.00 pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Nitkiewicza następnie Uroczysty Apel i strażacka wieczornica „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Zapraszamy na Sądecczyznę do Krościenka n/Dunajcem 21-23 października /wyjazd w piątek o godz. 16.00; powrót niedziela godz. 19.00/. W planie wyjazdu m.in. zwiedzanie zamku w Niedzicy nad jeziorem czorsztyńskim, centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce, klasztoru św. Kingi w Starym Sączu, wędrówka wąwozem papieskim w Kluszkowcu, wieczory integracyjne, Msze Św. W cenie 350 zł. zawiera się przejazd, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie, lokalni przewodnicy. Zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Polonez B-dur Fryderyka Chopina.
 2. Kancelaria parafialna w październiku jest czynna pół godziny krócej: pon-pt w godz. 16.00-17.00.
 1. Za tydzień z racji Dnia Papieskiego ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieci i młodzieży Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 2 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę
  o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. 11 Listopada 6/31-70.
  Dziękujemy 5 rodzinom za kwiaty do kościoła. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 3. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tacę i przesyłane na konto. Obecnie wszystkie środki koncentrujemy na pracach w dzwonnicy. Za tydzień w III niedzielę października ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ten cel.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra o Bożym Miłosierdziu i Cudach Eucharystycznych są na stolikach w kościele.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 października 2022 r.
Przewiń do góry