1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
    4 października /wtorek/ – wsp. św. Franciszka z Asyżu
    5 października /środa/ – wsp. św. Faustyny Kowalskiej
    7 października /piątek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
    Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek po Mszy Św. oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie różańca.
  1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek października.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i piątek od godz. 15.00.
    Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
    W I czwartek i I piątek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  1. Kancelaria parafialna w październiku będzie czynna od pon-pt w godz. 16.00-17.00.
  1. Poświęcenie różańców dla dzieci przed I Komunią Świętą dzisiaj o godz. 12.00.
  1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału grupach duszpasterskich w parafii. Dzisiaj zachęcamy do udziału w grupie: ministrantów, lektorów, koła misyjnego, oazy dzieci i młodzieży
    i scholii.
    Chętnych prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi i paniami katechetkami.
  1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
  1. Dziękujemy za udział w pielgrzymce do Francji i Hiszpanii: Lourdes, Carcasonne, Barcelona, Montserrat. Msza Św. za pielgrzymów będzie 16 października o godz. 10.30.
  1. Lektorem tygodnia i miesiąca września został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia i miesiąca września Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia i miesiąca września Karol Ciepliński.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Menuet A-dur Luigi Boccherini.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz fundacji „Z Serca do Serca”, budującej hospicjum dla dzieci „Dom Aniołków” w pobliskim Skowierzynie. Łącznie przekazaliśmy 9952,42 zł.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 11 Listopada 6/1-35.
    Dziękujemy 3 rodzinom za kwiaty do kościoła. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tacę i przesyłane na konto. Obecnie wszystkie środki koncentrujemy na pracach w dzwonnicy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra
    o Bożym Miłosierdziu i Cudach Eucharystycznych
    są na stolikach w kościele.
  2. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Bogdan Jura z ul. Zakole 6, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 października 2022 r.