1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  27 września /wtorek/ – wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera
  28 września /środa/ – wsp. św. Wacława, męczennika
  29 września /czwartek/ – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
  30 września /piątek/ – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  1 października /sobota/ – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  Wczoraj minęła rocz. śmierci ks. prob. Adama Osetka natomiast dziś wspominamy dzień imienin ks. dziekana Władysława Drewniaka – pamiętajmy o tych zasłużonych kapłanach w naszych modlitwach w kościele i przy grobie na cmentarzu.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
 1. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Koronka na ulicach świata, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w najbliższą środę /28 września/ o godz. 15.00 w dwóch miejscach parafii: krzyż przy ul. Żwirki i Wigury oraz krzyż przy ul. Szkolnej i Zielonej.
 1. Od soboty /1 października/ zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela października.
  W I sobotę nabożeństwo fatimskie: wspólny różaniec fatimski o 17.15 i po nim Msza Św.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przed I Komunią Świętą w niedzielę za tydzień o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału grupach duszpasterskich w parafii. Dzisiaj zachęcamy do udziału w grupie: scholii, dorosłych lektorów, grupie biblijnej i Legionu Maryi. Chętnych prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.
 1. Zapraszamy na diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca w najbliższą sobotę /1 października/ w Radomyślu n/Sanem: godz. 11.00 – różaniec, 12.00 – Msza Św.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Jesień Antonio Vivaldiego.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz ks. Michała Szawana, którego gościliśmy tydzień temu, wyjeżdżającego na misje do Papui Nowej Gwinei. Przekazaliśmy kwotę 4720 zł. Bóg zapłać.
 1. Dzisiaj przedstawiciele fundacji „Z Serca do Serca”, budującej hospicjum dla dzieci „Dom Aniołków” w pobliskim Skowierzynie, będą zbierać do puszek fundusze na ten cel. Zachęcamy i dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 2 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. 11 Listopada 4/36-70.
  Dziękujemy nowożeńcom i 2 rodzinom za kwiaty do kościoła. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii składane na tacę i przesyłane na konto. Obecnie wszystkie środki koncentrujemy na pracach w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są na stolikach w kościele.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 września 2022 r.
Przewiń do góry