1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  20 września /wtorek/ – wsp. św. męczenników z Korei Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
  21 września /środa/ – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  23 września /piątek/ – wsp. św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  Dzisiaj wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży.
  Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 modlimy się za Ułanów Jazłowieckich z 14 Pułku oraz wszystkich żołnierzy walczących w wojnie obronnej 1939 r. z naszej Gminy.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału grupach duszpasterskich w parafii. Dzisiaj zachęcamy do udziału w grupie: ministrantów, oazy, scholii oraz koła misyjnego. Chętnych prosimy
  o bezpośredni kontakt z księżmi oraz katechetkami.
 1. Dzisiaj gościmy ks. Michała Szawana, który za kilka tygodni wyjeżdża na misje do Papui i Nowej Gwinei. Dziękujemy za dobrowolne ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła, które będą przeznaczone dla ks. Michała, jako wsparcie rozpoczynającej się już niedługo posługi misyjnej.
 1. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń, w zakrystii oraz na stronie internetowej parafii.
 1. W najbliższy czwartek wyjeżdżamy z pielgrzymką do Lourdes, Carcasonne, Barcelony, Montserrat /Francja, Hiszpania/. Wyjazd z parkingu przy kościele 22 września /czwartek/ o godz. 6.00.
 1. Lektorem tygodnia został Jakub Sułek, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Szymon Denkowski.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Marsz Tryumfalny Giuseppe Verdiego.
 1. Za tydzień przedstawiciele fundacji „Z Serca do Serca”, budującej hospicjum dla dzieci „Dom Aniołków” w pobliskim Skowierzynie, będą zbierać do puszek fundusze na ten cel. Zachęcamy i dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 11 Listopada 4/1-35.
  Dziękujemy 3 rodzinom za kwiaty do kościoła. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę września ofiary składane w kopertach są przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy. Obecnie wszystkie środki koncentrujemy na pracach w dzwonnicy, gdzie na wszystkich 9 poziomach kończymy prace związane z instalacją elektryczną; na pierwszych dwóch poziomach trwają prace instalacyjne sanitarne, gazowe i centralnego ogrzewania; doprowadzono także wodę oraz podłączono kanalizację.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są na stolikach w kościele.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Barbara Grabowska z ul. Edukacji Narodowej 4, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022 r.
Przewiń do góry