1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu wspominamy:
  13 września /wtorek/ – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  14 wrzesnia /środa/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Zbydniowie
  15 września /czwartek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  16 września /piątek/ – wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  Dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania. Szczegółowe informacje na ten temat są na tablicy ogłoszeń oraz na stronie https://katecheza.diecezjasandomierska.pl/aktualnosci/xii-tydzien-wychowania/
 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00 nastąpi liturgiczna inauguracja działalności wszystkich grup duszpasterskich w naszej parafii. Jednocześnie na tej Mszy Św. odbędą się:
  –  poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych
  posłanie misyjne dzieci, które będą reprezentować naszą diecezję na Misyjnym Synodzie Dzieci w Warszawie; po Mszy Św. kiermasz na rzecz misji
  – błogosławieństwo i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą
  – błogosławieństwo oraz złożenie deklaracji przygotowania do bierzmowania dla młodzieży kl. 8
  – ogłoszenie lektora, ministranta i kandydata roku
  – rozpoczęcie parafialnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023 – Portugalia.
 1. Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty pana Przemysława i osób towarzyszących w dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Czardasz Vittorio Montiego.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa są po Mszach Św. wieczornych.
 1. Stowarzyszenie Historyczne „Lanca” zaprasza w niedzielę za tydzień na Mszę Św. o godz. 10.30 za Ułanów Jazłowieckich z 14 Pułku oraz wszystkich żołnierzy walczących w wojnie obronnej 1939 r. z naszej Gminy.
 2. Zespół Szkół im. por. J. Sarny zaprasza na obchody Dnia Patrona, które odbędą się 13 września / wtorek/ Msza Św. o godz. 8.00 a po niej dalsza część uroczystości w szkole.
 3. W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Michała Szawana, który za kilka tygodni wyjeżdża na misje do Papui i Nowej Gwinei. Wygłosi do nas kazania. Dobrowolne ofiary składane do puszki będą przeznaczone dla ks. Michała, jako wsparcie rozpoczynającej się już niedługo posługi misyjnej.
 4. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę 18 września br. Wyjazd bezpłatny, zapisy w biurze związku.
 5. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce pt. „Spotkajmy się w Rzymie” w dniach 23-26 stycznia 2023 r., którą realizujemy metodą gospodarczą: zaplanuj-rezerwuj-wyjedź. Szczegółowe informacje na kartach na stolikach, na tablicy ogłoszeń i w zakrystii oraz na stronie http://www.parafia-gorzyce.pl/2022/09/03/spotkajmy-sie-w-rzymie-informacje-dotyczace-pielgrzymki/
 6. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Radecznicy, Zamościa, Janowa Lubelskiego. Msza Św. za pielgrzymów będzie 21 września o godz. 18.00.
 7. Przypominamy, że popielgrzymkowe spotkanie uczestników pielgrzymki do Włoch odbędzie się
  w niedzielę za tydzień: Msza Św. o godz. 16.00.
 8. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Szymon Denkowski.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 11 Listopada 2/41-75.
  Dziękujemy za kwiaty do kościoła: nowożeńcom i 2 rodzinom. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 10. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę września ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy. Obecnie w dzwonnicy na wszystkich poziomach kończymy prace związane z instalacją elektryczną, doprowadzono także wodę oraz podłączono kanalizację; w odniesieniu do pierwszych dwóch poziomów trwają prace instalacyjne sanitarne, gazowe i centralnego ogrzewania.
 11. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach  w kościele.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022 r.
Przewiń do góry