1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  15 sierpnia /poniedziałek/ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny porządek Mszy Św. niedzielny
  17 sierpnia /środa/ – wsp. św. Jacka, prezbitera
  20 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 1. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. wieczornej.
 1. W sobotę /20 sierpnia/ przypada 3 rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. Zapraszamy na modlitwę na Mszach św. oraz indywidualnie przy grobie ks. dziekana.
 1. Uroczystość dożynek parafialnych odbędzie się w niedzielę za tydzień 21 sierpnia o godz. 10.30.
 1. Z racji na mniejszą liczbę księży prosimy korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą Św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione.
 1. Zapraszamy na parafialne wyjazdy rowerowe. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 trasą: spod kościoła przez Osiedle, Przybyłów, Kępie Zaleszańskie, Zbydniów – cmentarz wojenny, Dzierdziówka, Skowierzyn, Pasternik Skowierski, Kawęczyn, Gorzyce. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem w niedzielę 28 sierpnia. Wychodzimy po Mszy Św. o godz. 7.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Radecznicy (św. Antoni) oraz Zamościa: po drodze odwiedzimy także Janów Lubelski 10 września /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. godz. 20.00. W cenie
  120 zł.
  zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczenie, 3 lokalnych przewodników, opłaty parkingowe. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 1. Dziękujemy za udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górą. Msza Św. za pielgrzymów odbędzie się 26 sierpnia o godz. 18.30.
 1. Spotkanie organizacyjne wylatujących na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii odbędzie się 24 sierpnia /środa/ o godz.19.30 w domu parafialnym.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Marzenie Roberta Schumann.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 9 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 8.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek /8 rodzin/.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Za tydzień w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy.

 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kiełbasę z ul. 11 Listopada 4 oraz śp. Katarzynę Piwowar z ul. 11 Listopada 10. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 sierpnia 2022 r.
Przewiń do góry