1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  8 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. św. Dominika, prezbitera
  9 sierpnia /wtorek/ – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyta Stein) – dziewicy i męczennicy
  10 sierpnia /środa/ – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  11 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Klary, dziewicy.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu oraz wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy te intencje w modlitwie w czasie zmiany tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00 oraz w czasie adoracji eucharystycznej w poniedziałek i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą Św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione. W czasie wakacji pamiętajmy o Mszy Św. niedzielnej oraz o odpowiednim ubiorze do kościoła.
 1. Zapraszamy na parafialne wyjazdy rowerowe. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 trasą: spod kościoła na Plac Papieski do Sandomierza przez osiedle, Orliska, Sokolniki, Sandomierz-Nadbrzezie. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górą, w której uczestniczy razem z ks. Łukaszem kilkunastu naszych parafian. Dołączymy do pielgrzymów w ramach pielgrzymowania jednodniowego 10 sierpnia w środę, na trasie Szczekociny-Dąbrowno. Wyjazd z Gorzyc o godz. 4.30. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 100 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii. Zachęcamy do udziału i zapisania się.
  Z racji na udział księży w pielgrzymce w środę kancelaria jest wyjątkowo nieczynna.
 1. Bardzo dziękujemy za przyjęcie na nocleg i ugoszczenie pielgrzymów z grupy Janowskiej. Łącznie przyjęliśmy 73 pielgrzymów. Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny na wakacyjny wyjazd w Gorce w dn. 15-19 sierpnia. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza. Całkowity koszt wyjazdu to 570 zł.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Radecznicy (św. Antoni) oraz Zamościa: po drodze odwiedzimy także Janów Lubelski 10 września /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. godz. 20.00. W cenie 120 zł. zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczenie, 3 lokalnych przewodników, opłaty parkingowe. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Uwertura Carmen Georges Bizeta.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 7 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 6/41-80.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek /6 rodzin/. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy przekazywane na tacę, konto parafii lub indywidualnie.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 sierpnia 2022 r.
Przewiń do góry