1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  1 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  2 sierpnia /wtorek/ – odpust zupełny „Porcjunkuli: związany ze św. Franciszkiem i kościołem wewnątrz bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Asyżu
  4 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  5 sierpnia /piątek/ – wsp. Matki Bożej Śnieżnej związane z rocz. poświęcenia bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie
  6 sierpnia /sobota/ – Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Zaleszanach: niedziela o godz. 11. 00.
 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu oraz wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy te intencje w modlitwie uczestnicząc m.in. w adoracji eucharystycznej w poniedziałek i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. Oba nabożeństwa są po Mszy Św. wieczornej.
 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela sierpnia.
  Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek /zgodnie z ustaleniami z chorymi/.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek wyjątkowo od godz. 17.00.
  Kancelaria parafialna w I czwartek i I piątek będzie nieczynna.
  I sobota różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.30.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 1. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą Św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione. W czasie wakacji pamiętajmy o Mszy Św. niedzielnej oraz o odpowiednim ubiorze do kościoła.
 1. Zapraszamy na wspólne parafialne wyjazdy rowerowe w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 trasą: spod kościoła, ul. Szkolna, Zagłoby, Wrzawska, Dąbrowa Wrzawska, wzdłuż wałów we Wrzawach, Kawęczyn, cmentarz, Pańska. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii lub kancelarii. Przewodnikiem grupy św. Floriana będzie nasz ks. Łukasz. Msza Św. dla pielgrzymów z grupy św. Floriana odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli.
 1. Informujemy, że oprócz normalnego rytmu 9-ciu dni pielgrzymki jest możliwość pielgrzymowania jednodniowego. Pielgrzymujemy jeden dzień /10 sierpnia – środa/ na trasie Szczekociny-Dąbrowno. Wyjazd z Gorzyc o godz. 4.30. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 100 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii.
 1. Po dwóch latach przerwy przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z grupy Janowskiej 3 sierpnia ok. godz. 17.30 Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w zakrystii. Potrzebujemy jeszcze zakwaterować ok. 30 osób.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny na wakacyjny wyjazd w Gorce w dn. 15-19 sierpnia. Szczegółowe informacje u opiekuna wyjazdu ks. Łukasza. Udało się pozyskać dofinansowanie od sponsorów, dlatego koszt wynosi 570 zł.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Radecznicy (św. Antoni) oraz Zamościa: po drodze odwiedzimy także Janów Lubelski 10 września /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. godz. 20.00. W cenie
  120 zł.
  zawiera się przejazd autokarem, ubezpieczenie, 3 lokalnych przewodników, opłaty parkingowe. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.
 1. Lektorem tygodnia został Karol Dul, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Marsz Turecki Wolfganga Amadeusza Mozarta.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 4 osoby. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 6/1-40.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek /5 rodzin i nowożeńcy/. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy przekazywane na tacę, konto parafii lub indywidualnie.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 lipca 2022 r.
Przewiń do góry