1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  25 lipca /poniedziałek/ – Święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa – patrona podróżujących
  26 lipca /wtorek/ – wsp. św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  29 lipca /piątek/ – wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: nabożeństwa są po Mszy św. wieczornej.
 2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji św. Krzysztofa będzie dzisiaj po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.
 1. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą Św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione. W czasie wakacji pamiętajmy o Mszy Św. niedzielnej oraz o odpowiednim ubiorze do kościoła.
 1. Zapraszamy na wspólne parafialne wyjazdy rowerowe w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.15 trasą: spod kościoła, ul. Szkolna, Zagłoby, Wrzawska, Dąbrowa Wrzawska, wzdłuż wałów we Wrzawach, Kawęczyn, cmentarz, Pańska. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. W sytuacji deszczowej pogody wyjazd nie odbędzie się.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii lub kancelarii. Przewodnikiem grupy św. Floriana będzie nasz ks. Łukasz. Msza Św. dla pielgrzymów z grupy św. Floriana odbędzie się 31 lipca o godz. 14.00 w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli.
 2. Informujemy, że oprócz normalnego rytmu 9-ciu dni pielgrzymki jest możliwość pielgrzymowania jednodniowego. Pielgrzymujemy jeden dzień /10 sierpnia – środa/ na trasie Szczekociny-Dąbrowno. Wyjazd z Gorzyc o godz. 4.30. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 100 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii.
 3. Po dwóch latach przerwy przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z grupy Janowskiej 3 sierpnia ok. godz. 17.30 Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w zakrystii.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny na wakacyjny wyjazd w Gorce w dn. 15-19 sierpnia. Szczegółowe informacje u opiekuna wyjazdu ks. Łukasza. Koszt. 700 zł., wpłata przy zapisie 100 zł.
 1. Lektorem tygodnia został Kacper Jóźwik i Wiktor Zieliński, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński.
 2. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Sycyliana d-moll Jana Sebastiana Bacha.

 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 8 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 4.
  Dziękujemy za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek /3 rodziny/. Kwiaty na przyszły tydzień można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz remontu domu parafialnego i dzwonnicy przekazywane na tacę, konto parafii lub indywidualnie.
 2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła.
 3. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Ryszard Czerwiński z ul. Sandomierskiej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2022 r.
Przewiń do góry