1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:
  6 czerwca /poniedziałek/ – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki KościołaMsze Św. o godz. 7.00; 11.00 i 18.00 /nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00/.
  8 czerwca /środa/ – wsp. św. Jadwigi Królowej
  9 czerwca /czwartek/ – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  11 czerwca /sobota/ – wsp. św. Barnaby, Apostoła.
  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.
  Msza Św. od parafian z ul. Słonecznej z okazji nabożeństwa majowego będzie 17.06.2022 godz. 18.00.
 1. Tegoroczne obchody Bożego Ciała /16 czerwca/ odbędą się na Przybyłowie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 9.00 przy krzyżu blisko skrętu na Orliska. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia; strażaków do chorągwi, baldachimu; osoby do obrazów, poduszek, różańca i wszystkich parafian.
  Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy:
  ołtarz główny /Msza Św./ – parafianie z ul. Przybyłów
  I ołtarz /na rondzie/ – parafianie z ul. Brzozowa, Konopnickiej, Prusa, Wrzosowa, Plenerowa
  II ołtarz /początek ul. Chopina/ – parafianie z ul. Kochanowskiego, Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Reja
  III ołtarz /ul. Chopina – plac zabaw/ – parafianie z ul. Chopina, Krasickiego, Moniuszki
  IV ołtarz /koniec ul. Chopina/ – parafianie z ul. Sienkiewicza, Leśmiana, Tuwima.
 1. Zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodych /11 czerwca-sobota/ w Radomyślu n/Sanem. Szczegółowe informacje oraz zapisy u księży wikariuszy.
 1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu /18 czerwca-sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking przy kościele/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza Św. w kościele „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz /2 odcinki: Obrocz-Zwierzyniec; Zwierzyniec-Bagno/, wspólne grillowanie. W cenie 80 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 50 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy i opłaty w zakrystii.
 1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Włoch, która będzie w pierwszych dniach wakacji, mogą zapisywać się na listę rezerwową. Informacje i zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy na kiermasz ciast na rzecz chorej parafianki z Zalesia Gorzyckiego Joanny Burek. Kiermasz organizują sołtys i mieszkańcy Zalesia dzisiaj w niedzielę po Mszach Św. przy kościele.
 1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Filip Kułaga.
  Lektorem maja został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem maja Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem maja Miłosz Chajnowski, kandydatem maja Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Alleluja Jerzego Fryderyka Haendla.
 1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 2/31-60.
  Bardzo dziękujemy za wis – tatarak do dekoracji kościoła oraz nowożeńcom za kwiaty przy ołtarzu.
  Będziemy wdzięczni za kwiaty do wystroju kościoła z naszych ogrodów i działek. Kwiaty można przynosić najlepiej w piątek wieczorem.
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz remontu domu parafialnego i planowanych prac w dzwonnicy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Witold Jewiak z ul. Słonecznej 3, którego pogrzeb odbył się w Zawichoście. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 czerwca 2022 r.
Przewiń do góry