1. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, która kończy okres wielkanocny. Nowenna przed uroczystością każdego dnia w trakcie nabożeństw.
  1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
  2. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela czerwca.
    Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30 /po wcześniejszym potwierdzeniu/.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Nabożeństwo w te dni wyjątkowo przed Mszą Św. ok. 17.40.
    Kancelaria parafialna w I czwartek i piątek będzie nieczynna.
    I sobota różaniec fatimski i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.
    Dziękujemy za modlitwę przy figurach i krzyżach. Terminy Mszy Św. zamówionych przy tej okazji:
    3 czerwca godz. 18.00 – parafianie krzyż przy ul. Żwirki i Wigury
    5 czerwca godz. 10.30 – parafianie z Zalesia Gorzyckiego
    8 czerwca godz. 18.00 – parafianie z Górki Plebańskiej
    9 czerwca godz. 18.00 – parafianie krzyż przy ul. Szkolnej i Zielonej
    10 czerwca godz. 18.00 – parafianie z Pączka Gorzyckiego.
  1. Tegoroczne obchody Bożego Ciała /16 czerwca/ odbędą się na Przybyłowie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 9.00 przy krzyżu blisko skrętu na Orliska.
    Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy:
    ołtarz główny /Msza Św./ – parafianie z ul. Przybyłów
    I ołtarz /na rondzie/ – parafianie z ul. Brzozowa, Konopnickiej, Prusa, Wrzosowa, Plenerowa
    II ołtarz /początek ul. Chopina/ – parafianie z ul. Kochanowskiego, Norwida, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Reja
    III ołtarz /ul. Chopina – plac zabaw/ – parafianie z ul. Chopina, Krasickiego, Moniuszki
    IV ołtarz /koniec ul. Chopina/ – parafianie z ul. Sienkiewicza, Leśmiana, Tuwima.
  1. Zapraszamy do udziału w XIII Sandomierskiem Rajdzie Papieskim /4 czerwca–sobota/ z Sandomierza do Stanów Bojanowskich przez m.in. Trześń, Furmany, Zabrnie, Grębów, Krawce. Rozpoczęcie w Sandomierzu-Bulwary Piłsudskiego o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału już od początku w Sandomierzu /dojazd indywidualnie/. Osoby, które chciałyby dołączyć w Zabrniu informujemy, że wyjeżdżamy z Gorzyc spod kościoła o godz. 9.00.
  1. Zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodych /11 czerwca-sobota/ w Radomyślu n/Sanem. Szczegółowe informacje oraz zapisy u księży wikariuszy.
  1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu /18 czerwca-sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking przy kościele/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza Św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz /2 odcinki: Obrocz-Zwierzyniec; Zwierzyniec-Bagno/, wspólne grillowanie. W cenie 80 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 50 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy i opłaty w zakrystii.
  1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Włoch, która będzie w pierwszych dniach wakacji, mogą zapisywać się na listę rezerwową. Informacje i zapisy w zakrystii.
  2. Serdecznie zapraszamy na kiermasz ciast na rzecz chorej parafianki z Zalesia Gorzyckiego Joanny Burek. Kiermasz organizują sołtys i mieszkańcy Zalesia, za tydzień w niedzielę po Mszach Św.
  1. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem Wiktor Pasieczny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Filip Kułaga.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Preludium D-dur komp. Sellar Lang.
  1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 8 osób. W najbliższym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 2/1-30.
  1. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz remontu domu parafialnego i planowanych prac w dzwonnicy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach
    w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 maja 2022 r.