1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.00 połączone ze zmianą tajemnic różańcowych.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę i święta po Mszy Św. o godz. 16.00. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów.
 1. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę: oba nabożeństwa po Mszy św. wieczornej będą połączone z nabożeństwem majowym.
 2. 3 maja /wtorek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy Św. niedzielny. Msza Św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Po niej uroczystości patriotyczne przy odnowionym
  i przeniesionym Pomniku Grunwaldzkim. Z racji uroczystości do południa parking będzie niedostępny.

  4 maja /środa/ – wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Bardzo serdecznie zapraszamy strażaków – szczególnie OSP Gorzyce i OSP Motycze Poduchowne ze sztandarami, oraz ich rodziny do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00.

 1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota maja.
  Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30 /po wcześniejszym potwierdzeniu/.
  Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  Kancelaria parafialna w 2, 3 maja i w I piątek będzie nieczynna.
  I sobota – pierwszy różaniec fatimski i nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
 1. Za tydzień w niedzielę /8 maja/ odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie uroczystości modlitwą przy kościele o godz. 10.00. Prosimy osoby niezwiązane z uroczystością o udział w Mszy Św. w pozostałych godzinach. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 1. Z okazji Tygodnia Biblijnego oraz Narodowego Czytania Pisma Świętego podjęliśmy zadanie nagrania Ewangelii wg. św. Łukasza. Nagrane filmiki – kolejne rozdziały, będziemy udostępniać w portalach społecznościowych parafii w ciągu całego tygodnia. W projekcie weźmie udział ponad 200 osób. Dziękujemy już zaangażowanym i zapraszamy kolejnych. Swój udział zgłaszamy do p. Beaty Kocur – katechetki.
 1. Trwają zapisy na parafialną autokarową pielgrzymkę do Włoch w pierwszych dniach wakacji. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń, kartach na stolikach w kościele lub w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 18 maja /środa/ o godz. 19.15 w domu parafialnym.
 1. Zapraszamy na dekanalne czuwanie na Jasnej Górze w intencji powołań w dn. 8/9 maja /niedziela/poniedziałek/. Wyjazd 8 maja o godz. 15.30 z Gorzyc. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.
 2. Lektorem tygodnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski, kandydatem tygodnia Karol Ciepliński. Lektorem kwietnia został Bartosz Piwowar, starszym ministrantem kwietnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem kwietnia Miłosz Chajnowski, kandydatem kwietnia Karol Ciepliński.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Oda do radości Ludwika van Beethovena.
 1. bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uroczystości: Kongresu Eucharystycznego z procesją oraz bierzmowania. Niech Bóg Wam błogosławi.
 1. Dziękujemy za okazywaną pomoc związaną z przyjęciem uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary rzeczowe na ten cel można składać cały czas w sklepach Groszek i Stokrotka, w kościele oraz remizie OSP w Gorzycach.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: rodziny bierzmowanych. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego Extra o św. O. Pio.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Krzysztof Jemioła z ul. Zakole 8. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022 r.
Przewiń do góry