TYDZIEŃ BIBLIJNY A.D. 2022

PARAFIALNE CZYTANIE EWANGELII WEDŁUG ŚW. ŁUKASZA

Instrukcja obsługi nagrania

1. Nagrywamy TYLKO w układzie poziomym!!!!!  /chodzi o obraz: komórka w poziomie, nie w pionie/.
  1. Nagrywamy w najlepszej możliwej na Waszym sprzęcie jakości i w dobrym oświetleniu. Unikamy nagrywania pod światło.
  1. OBOWIĄZKOWO!!!! przed rozpoczęciem czytania nagrywamy ok. 5 sek. ciszy. To samo po zakończeniu czytania.
  1. Tekst czytamy wyraźnie, normalnie, bez specjalnej intonacji; nie udziwniamy!!!! Najlepiej gdy czytamy z Pisma Świętego, nie z wydrukowanej kartki.
  1. Na adres parafia.franciszkasalezego@gmail.com wysyłamy oświadczenie o wykorzystaniu wizerunku /tekst poniżej/. Dla osób niepełnoletnich oświadczenie wypełniają rodzice. Bez otrzymania maila nie będziemy mogli zrealizować projektu. W temacie wiadomości wpisujemy: Ewangelia św. Łukasza – imię i nazwisko
  1. Wysyłamy nagrany plik według instrukcji:

przez We Transfer

• wchodzimy na stronę www.wetransfer.com i jeżeli weszliśmy po raz pierwszy to klikamy „no thanks”
  • add your files – dodajemy nagrany plik
  • email to: wpisujemy – parafia.franciszkasalezego@gmail.com
  • your email: wpisujemy swój adres mailowy
  • message: wpisujemy OBOWIĄZKOWO – imię i nazwisko oraz rozdział i wersety które czytaliśmy np. Jan Kowalski Mk 3, 2-5

albo przez Transfer Now

• wchodzimy na stronę www.transfernow.net/pl
  • klikamy w START i dodajemy nagrany plik
  • w polu „Adresy email kontaktów” wpisujemy – parafia.franciszkasalezego@gmail.com
  • w polu „Twój adres email” wpisujemy swój adres mailowy
  • w polu „Temat” wpisujemy: Ewangelia
  • w polu „Twoja wiadomość” wpisujemy OBOWIĄZKOWO – imię i nazwisko oraz rozdział i wersety które czytaliśmy np. Jan Kowalski Mk 3, 2-5

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA WYKORZYSTYWANIE WIZERUNKU

Ja /imię i nazwisko/………………………………… na podstawie art. 81 ust. 1 z dnia 4 lutego 1994r (Dz. U. z 2006r., nr. 90, poz. 631 z późn. zm.) o prawie autorskim i prawach pokrewnych oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatne, wielokrotne rozpowszechnianie nagrania z moim wizerunkiem mojego /wizerunkiem mojego dziecka* na stronie www, youtube i profilu Facebook parafii pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach. Wizerunek może być użyty do różnego rodzaju form elektronicznego przetwarzania obrazu, kadrowania i kompozycji, bez obowiązku akceptacji produktu końcowego, lecz nie w formach obraźliwych lub ogólnie uznanych za nieetyczne. Jednocześnie oświadczam, że zdjęcia i materiały wideo nie naruszają moich dóbr osobistych. Niniejsza zgoda: ¬ Nie jest ograniczona czasowa ani terytorialne. ¬ Dotyczy nagrań z moim udziałem przesłanych do ww. parafii. Zrzekam się niniejszym wszelkich roszczeń, w tym również o wynagrodzenie (istniejących i przyszłych) względem parafii pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach.

INSTRUKCJA DOTYCZĄCA NAGRYWANIA EWANGELII WG. ŚW. ŁUKASZA