1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro po Mszy św. wieczornej oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
 2. W tym roku nie będzie jednego dnia spowiedzi adwentowej. Przystąpić do spowiedzi można każdego dnia przed i w trakcie Mszy św. oraz dodatkowo będzie dyżur spowiedzi /2-3 księży: pomoc z Domu Księży Emerytów/ 21 i 22 grudnia /wtorek i środa/ w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00.
 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00, a po nich na śniadanie adwentowe a także brewiarz – Jutrznię. W Wigilię Bożego Narodzenia /24 grudnia/ Msza św. będzie sprawowana tylko
  o godz. 6.00. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą i życzeniami.
 1. Msza św. Pasterka będzie o godz. 22.00 i 24.00. Natomiast w I i II dzień Świąt Msze św. będą w porządku niedzielnym z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. godz. 18.00.
 1. 5. W II dzień Świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny: na Mszach św. dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 1. W najbliższym tygodniu odwiedzimy chorych z Komunią św. Nowych chorych można zgłosić w zakrystii. Termin odwiedzin będzie ustalony i potwierdzony telefonicznie.
 1. Opłatki wigilijne są w zakrystii. Przy kościele i w zakrystii można nabywać świece Caritas.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w dzieła realizowane w adwencie: śniadania adwentowe, wspólna Jutrznia, posługi liturgiczne, śpiew scholi, Choinka Pełna Dobroci, świąteczne wsparcie dla potrzebujących, przekazanie Światełka Betlejemskiego, udostępnienie nowego parkingu. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, za przekazane ozdoby choinkowe – rękodzieła, choinki, pomoc przy ich dekoracji. Dziękujemy zarówno osobom indywidualnym, rodzinom oraz gminie. Wyrażamy podziękowanie za życzliwość i wsparcie, którego doznajemy od tak wielu parafian.
 1. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. W ramach kolędy zapraszamy parafian na Mszę św. wieczorną i błogosławieństwo eucharystyczne. Terminarz modlitwy jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii /w zakładce ogłoszenia duszpasterskie/.
 2. Lektorem tygodnia został Mateusz Wójcik, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak, kandydatem tygodnia Tobiasz Kosmala.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: O przyjdź Emmanuelu komp. Gordon Jong.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, artykuły spożywcze, przemysłowe oraz dezynfekcyjne. Dzisiaj w III niedzielę grudnia ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na remont domu parafialnego – spłata długu za wykonane prace.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 16 osób. W najbliższy piątek /Wigilia/
  po Roratach i jutrzni
  prosimy o pomoc przy sprzątaniu wszystkie osoby chętne.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarz z Radomyśla znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Kazimiera Tworek z Pączka Gorzyckiego, śp. Halina Grzywacz ul. Fantazja, śp. Irena Bałda z ul. 11 Listopada 6, której pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2021 r.
Przewiń do góry