1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  13 grudnia /poniedziałek/ – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  14 grudnia /wtorek/ – wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  W poniedziałek przypada 40 rocz. wybuchu stanu wojennego. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę oraz wszystkie ofiary tego czasu.
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. W czasie rekolekcji dodatkowo serdecznie zapraszamy na adorację eucharystyczną w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Rekolekcje wygłosi ks. Damian Blacha. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek będą naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście.
 1. Zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu jest: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Dziękujemy za przygotowanie śniadań i prosimy o dalszą pomoc.
  Dzieci prosimy o serduszka ze swoim imieniem, aby wylosować każdego dnia figurkę Matki Bożej.
 1. Po Roratach w kościele odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Zapraszamy.
 1. Podobnie jak rok temu nie będzie jednego dnia spowiedzi adwentowej. Zachęcamy każdego dnia do spowiedzi świętej przed i w trakcie Mszy św. oraz dodatkowo będzie dyżur spowiedzi /2-3 księży/ 21 i 22 grudnia /wtorek i środa/ w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00.
 1. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. W ramach kolędy zapraszamy parafian na Mszę św. i błogosławieństwo. Więcej informacji podamy za tydzień.
 2. Można włączyć się jeszcze w dzieło Choinki Pełnej Dobroci na której serce oznacza dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Prezenty prosimy do wtorku. Przekazanie paczek odbędzie się w kościele w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. Odbiór paczek świątecznych dla osób potrzebujących w ramach pomocy Caritas odbędzie się w czwartek i piątek w godz. 16.00-18.00 w domu parafialnym.
 1. Opłatki wigilijne są w zakrystii. Przy kościele można nabywać świece Caritas /mała 10 zł./
 1. Zapraszamy na spotkanie z nauką i wiarą pt. „Tropem gwiazdy betlejemskiej. Czy wiara pomaga poznawać świat? Spotkanie odbędzie się sobotę o godz. 19.00 w domu parafialny: prowadzącym jest ks. Łukasz Sadłocha.
 2. Lektorem tygodnia został Mateusz Wójcik, starszym ministrantem tygodnia Antoni Sołtys, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak, kandydatem tygodnia Tobiasz Kosmala.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Aria na strunie Jana Sebastiana Bacha.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, artykuły spożywcze, przemysłowe oraz dezynfekcyjne. Za tydzień w III niedzielę grudnia ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na remont domu parafialnego – spłata długu za wykonane prace.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /sobota godz. 8.00/ parafian z ul. Sandomierskiej nr. 1-50.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarz z Radomyśla znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Stanisław Marszałek z ul. 11 Listopada 8, którego pogrzeb odbył się we Wrzawach, śp. Władysława Radzimowska ul. Zakole 2, śp. Roman Frąk z Zalesia Gorzyckiego, śp. Alfreda Zawół z ul. Przybyłów, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz śp. Ewa Nyrnberg z ul. Zakole 8, której pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021 r.
Przewiń do góry