1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  6 grudnia /poniedziałek/ – wsp. św. Mikołaja, biskupa
  7 grudnia /wtorek/ – wsp. św. Ambrożego, biskupa
  8 grudnia /środa/Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli grudnia dzisiaj o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W menu jest: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Dziękujemy za przygotowanie śniadań i prosimy o dalszą pomoc w poszczególne dni /na każdy dzień 3-4 osoby/. Prosimy o bezpośredni kontakt w sprawie pomocy.
  Dzieci prosimy o przygotowanie serduszek ze swoim imieniem, aby wylosować każdego dnia figurkę Matki Bożej.
 1. Po Roratach w kościele odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Wszystkich, którzy dysponują czasem /ok. 15 min/ zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. będą o godz. 6.00; 11.00 i 18.00 a w ramach Godziny Świętej od 12.00 do 13.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu /w milczeniu/. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną pobłogosławione medaliki dla dzieci przed I Komunią św. i nałożone przez rodziców.
  Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
 2. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy za tydzień w niedzielę i potrwają do wtorku /12-14 grudnia/. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Rekolekcje wygłosi ks. Damian Blacha – były nasz wikariusz.
 1. W kościele jest Choinka Pełna Dobroci z sercami, które oznaczają dzieci z domów z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do kościoła /do dn. 12 grudnia – niedziela/ zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.
 1. Opłatki wigilijne są do otrzymania w zakrystii. Prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu tam, gdzie jeszcze nie dotarły. Dobrowolnie ofiary przekazywane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Przy kościele można nabywać świece Caritas /mała 10 zł.; duża 25 zł./.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Wiktor Zieliński, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak, kandydatem tygodnia Tobiasz Kosmala.
  Lektorem miesiąca listopada Mateusz Piwowar, starszym ministrantem listopada Filip Brodaczewski, młodszym ministrantem listopada Miłosz Chajnowski, kandydatem listopada Filip Kułaga.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Zbudź się o śpiący, oto głos woła Jana Sebastiana Bacha.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, artykuły spożywcze, przemysłowe oraz dezynfekcyjne.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /sobota godz. 8.00/ parafian z ul. Szkolnej /od ul. Zagłoby do ul. Wrzawskiej/.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, kalendarz z Radomyśla znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
 2. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Czesława Czech-Haduch z ul. Fantazja, śp. Zofia Kozłowska ul. 3 Maja 12, której pogrzeb odbył się w Chwałowicach, śp. Jan Jędrzejowski z ul. Tuwima, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz śp. Barbara Borowik z Włoch, związana z Gorzycami ul. Zakole 10, której pogrzeb odbędzie się w sobotę. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021 r.
Przewiń do góry